Dragić in Miami v hudih težavah

Miami Heat proti Milwaukee Bucks

Miami je na tretji tekmi serije proti Milwaukeeji izgubil, kljub prednosti domačega parketa. Po dveh tekmah v Milwaukeeju se je serija preselila na jug Floride, a tudi to ni pomagalo Goranu Dragiću in soigralcem.

Miami se je po dveh gostujočih porazih v Milwaukeeju pripravil na tekmo pred domačimi navijači. Že v prvi četrtini so si Bucksi nabrali dvanajst točk prednosti. Ta se je skozi tekmo le še povečevala, v nekem trenutku zadnje četrtine je znašala 32 točk, a se ustavila pri 29 točkah prednosti. Končni rezultat 113:84 pove točno to, kar bi si mislili ob prvem pogledu na izid tekme.

Milwaukee je prednjačil v vsakem pogledu tekme razen ukradenih žogah. Sami so zadeli 48 odstotkov metov za dve (43/89), 36 odstotkov metov za tri (13/36) in 78 odstotkov prostih metov (14/18). Še bolj pomembno pa je dejstvo, da nasprotni ekipi niso dovoljevali veliko svobode, kar se je izrazilo pri slabem metu. Miami je sicer zadel 84 odstotkov svojih prostih metov, a bil nenatančni pri metih za dve (37 %) in tri točke (28 %).

Jimmy Butler: 19 točk, 8 skokov, 6 podaj
Bam Adebayo: 17 točk, 8 skokov, 4 podaje
Nemanja Bjelica: 14 točk
Tyler Herro: 9 točk

Goran Dragić je tekmo začel v prvi postavi, po čemur so klicali navijači ekipe, a se ni pretirano izkazal. Dosegel je 8 točk, 2 podaji in ukradel 3 žoge. V manj kot pol ure igralnega časa je zadel le pet od svojih dvajsetih metov iz igre.

Giannis Antetokounmpo: 17 točk, 17 skokov, 5 podaj
Khris Middleton: 22 točk, 8 skokov, 5 podaj
Jrue Holiday: 19 točk, 12 podaj
Brook Lopez: 13 točk
Bryn Forbes: 11 točk
Bobby Portis: 11 točk, 9 skokov