Dončićev tekmec izenačil rekord Larryja Birda

Jayson Tatum je eden izmed tistih košarkarjev, ki so poleg Traeja Younga, Ziona Williamsona in še nekaterih košarkarjev označeni za ene izmed glavnih tekmecev Luke Dončića v prihodnosti lige NBA, zarad potenciala in starostne kategorije. Tatum, ki je leto dni starejši od Dončića je sinoči odigral tekmo kariere, ko je s 60 točkami izenačil Bostonov strelski rekord Larryja Birda.

Celticsi so s 143-140 ugnali San Antonio Spurse, tekma pa je bila zgodovinska iz vseh vidikov. Boston je namreč v drugi četrtini zaostajal tudi za 32 točk. Tatum je iz igre metal 20-37, od tega je zadel 5 trojk iz sedmih poskusov, temu pa je dodal še 8 skokov in 5 asistenc. V 45 minutah na parketu ni vpisal niti ene izgubljene žoge.