Dončić znova poškodovan, Čančar blestel v prvi peterki (video)

Vlatko Čančar se je ob zmagi Denverja nad prvaki Golden State Warriors (134:117) izkazal s 17 točkami v 32 minutah na parketu.

Luka Dončić, ki se je komaj dobro vrnil po poškodbi levega gležnja, pa je imel smolo na tekmi proti New Orleansu. Dallas je sicer zmagal s 111:106, Dončić pa je po padcu zaradi poškodbe desne pete že v tretji četrtini predčasno zapustil parket. Zbral je 31 točk.

Za zdaj še ni jasno, kdaj se bo Luka vrnil na parket, je po tekmi dejal trener Dallasa Jason Kidd“Videli bomo, kako se bo Luka počutil jutri. Upam, da ni kaj hujšega. A ne glede na rezultat, se Luka ne bi vrnil na parket.”

Naslednja tekma jih čaka v soboto na gostovanju pri Golden Statu. Na novembrskem dvoboju so bili boljši Teksašani.

Prav z Golden State Warriors pa so se tokrat pomerili košarkarji Denver Nuggets, kjer igra slovenski reprezentant Vlatko Čančar. Ta je pokazal eno svojih boljših predstav v ligi NBA. Tekmo proti prvakom je začel v prvi peterki in k zmagi s 134:117 v 32 minutah prispeval kar 17 točk, po tri skoke in podaje ter dve ukradeni žogi. Njegov soigralec Nikola Jokić pa je dosegel še 17. trojni dvojček v sezoni z 22 točkami, 16 podajami in 14 skoki. Obenem je postal najboljši igralec meseca v zahodni konferenci.

Zmagali so tudi Chicago Bulls Gorana Dragića, ki so bili z izidom s 114:98 boljši od Charlotte Hornets. Dragić je odigral le 14 minut tekme in zbral štiri podaje.