Dončić z novim rekordom

V noči iz ponedeljka na torek so košarkarji Utaha gostovali v Dallasu. Prvi strelec je znova postal naš reprezentant Luka Dončić, ki je sicer ob polčasu dobil že svojo 13. tehnično napako v sezoni. Izenačil pa je tudi LeBrona za največ tekem s 30 točkami, 10 skoki in 5 podajami pred 24. letom.

Ponoči so v American Airlines Centru gostovali Jazzi iz Salt Lake Cityja. Domačini so hitro prevzeli pobudo in povedli. Utahu se je uspelo približati šele v zadnji četrtini, a jim je na koncu zmanjkalo časa za preobrat. Dallas je slavil z rezultatom 103:111.

Igralec tekme je še enkrat več postal Luka Dončić, ki je tokrat dosegel 35 točk, 16 skokov in 7 asistenc. Ob koncu prvega polčasa je sicer dobil tudi svojo 13. tehnično napako sezone. Po zgrešenem metu je namreč žogo vrgel v francoskega reprezentanta Rudyja Goberta. Z njo se je tudi izenačil na vrhu lestvice košarkarjev z največ tehničnimi napakami v sezoni 2021/22.

Še bolj zanimiv podatek pa je, da je Luka z današnjo tekmo izenačil LeBrona Jamesa z največ tekmami na katerih je dosegel 30 točk, 10 skokov in 5 podaj pred svojim 24. letom. Le teh ima že 39 in ob dejstvu, da je pred dnevi šele dopolnil svoj 23. rojstni dan, verjamemo, da mu bo zagotovo kralja uspelo tudi prehiteti.