Dončić z nebeškim metom priboril zmago Dallasu

Dallas Mavericks so na domačem parketu s 120:112 ugnal Portland Trail Blazers in v zadnjem obdobju dosegli še četrto zaporedno zmago. Ključen za slavje domačih je bil v izdihljajih tekme Luka Dončić, ki je s čudovitim metom za tri lastnoročno pokopal Blazerse. Svojim 35 točkam je pripisal še 8 skokov in 7 podaj.

Počasen začetek domačih košarkarjev je glavnega stratega Dallasa Ricka Carlisla kmalu prisilil v minuto odmora. Prvi met iz igre je za Maverickse zadel Dončić s trojko, ki mu je na preteklih srečanjih povzročala obilo preglavic. Te je Teličkom od samega začetka povzročal Damian Lillard, ki je bil nezgrešljiv izza črte, a mu Slovenec ni ostal dolžan. Luka je zadel štiri zaporedne trojke, z zadnjo v četrtini pa Dallasu tudi priboril prvo vodstvo 29:28.

Drugi del srečanja so pri obeh ekipah začeli igralci s klopi. Dallasova klop, ki je trenutno peta v ligi po svoji učinkovitost, je prepričljivo dobivala dvoboj, njen vodja pa je bil z 11 točkami v tem delu Jalen Brunson. K počasnejši igri Portlanda je pripomogla tudi poškodba gležnja C.J. McColluma, ki je moral predčasno v slačilnico. Ob povratku Lillarda so gostje lažje zadihali, Američan pa je s prodori navduševal tudi domače občinstvo. Dallas vodstva kljub temu ni izpustil, zasluge pa so še naprej pripadale Dončičevemu metu za tri. Do konca prvega polčasa je Luka z razdalje zadel šestkrat od sedmih poizkusov in pred glavnim odmorom prispeval že 23 točk. Gledalci so navdušeno spremljali dvoboj Dončić-Lillard, slednji pa je do tega trenutka Slovenca v strelskem obračunu vodil za dve točki.

Prva zvezdnika ekip sta se v nadaljevanju ohladila, izjemno pa se je pri Dallasu razigral Tim Hardaway Jr. Po njegovi zaslugi domači niso izpustili dvomestne prednosti, Dončić pa se je prepustil razigravanju soigralcev. Preden mu je Carlisle namenil počitek pred zadnjo četrtino, je Luka zadel še sedmo trojko na tekmi in izenačil svoj rekord uspešnih metov izza črte na enem srečanju.

Dallasu je brez Dončića na parketu v zadnji četrtini hitro uspelo zapraviti dvomestno prednost. Po blokadi Hassana Whitesidea, nekdanjega soigralca Gorana Dragiča, je visoki center v naslednjem napadu znižal na zaskrbljujočih -4 Po izmenjavanju uspešnih napadov se je tekma prelevila v napeto končnico, kjer pa tokrat ni razočaral najboljši slovenski košarkar. Dobro minuto pred koncem je Dončiću končno uspelo prodreti pod koš za dve, kost pa mu je na obrambnem koncu z blokado vrnil vrgel še Maxi Kleber. V naslednjem napadu je Luka pričakovano žogo držal v svoji posesti, American Airlines Center pa je pričakoval žebelj v krsto Portlanda. Dončić je s korakom nazaj iz izjemne razdalje zadel in povzročil eksplozijo med domačimi navijači. To je bila tudi njegova osma trojka, s katero je podrl osebni rekord. Damian Lillard (34 točk, 10 asistenc) in Portland so v danem trenutku vedeli, da so poraženi, zadnje sekunde tekme so bile zgolj še formalnost.

Dallas bo naslednjo tekmo odigral v noči na sredo, kjer bo Luka iskal maščevanje proti L.A. Clippersom.