Dončić s solo predstavo v zadnji četrtini privedel Dallas do zmage #video

Dallas Mavericksi so danes ponoči odigrali prvo izmed serije tekem na domačem terenu, na drugi strani pa so stali Brooklyn Netsi. Potem, ko smo večino srečanja spremljali izenačen obračun, se je Luka Dončić prebudil v zadnji četrtini in dosegel 15 od svojih 31 točk, ter bil ključen za zmago Teličkov (123-111).

Obe moštvi sta v tekmo vstopili izjemno oslabljeni. Domači so pogrešali Kristapsa Porzingisa, Tima Hardawaya Jr. in Ryana Broekhoffa, pri Mrežicah pa že od 14. novembra nastopajo brez Kyrieja Irwinga, celotno sezono pa bodo odigrali brez Kevina Duranta, ki se je v New York preselil poleti.

Mavericksi so dobili prvo četrtino (31-30), a izgubili drugo (29-35) in se po prvem polčasu morali zadovoljiti z zaostankom, 60-65. V tretji četrtini Luka Dončić sploh ni vpisal novih točk, vseeno pa so košarkarji Dallasa uspeli izenačiti na 93-93, velike zasluge za to pa gredo Sethu Curryju, ki je v tem obdobju prispeval kar 15 točk (na celotni tekmi 25).

Nato je sledila zadnja četrtina v kateri pa je Luka odigral tako kot lahko to stori samo eden izmed kandidatov na naziv MVP-ja. Prispeval je kar 15 točk, od tega vseh zadnjih osem za Dallas, kar je zadostovalo za dokaj mirno končnico.

Poleg 31 točk je v 34 odigranih minutah je zbral še 13 skokov in 7 asistenc, precej racionalnejši (v primerjavi s prejšnjo tekmo proti Oklahomi) je bil pri metu za tri točke (5/8). Pri gostih je 19 točk dosegel Spencer Dinwiddie.

DALLAS – BROOKLYN
123:111 (31:30, 29:35, 33:28, 30:18)
Dončić 31 (9/18 iz igre, 5/8 za tri, prosti meti 8/9), 13 skokov in 7 podaj v 34 minutah, S. Curry 25, Kleber 18, Barea in Marjanović po 10, Finney Smith in Jackson po 8, Wright 5, Brunson in Powell po 4; Dinwiddie 19, Musa 14, Prince, Harris, Chandler in Pinson po 11, Jordan 10, Allen 9, Kurucs 8, Luwawu Cabarrot 7.

Avtor: Timotej Prosenc