Dončić in Mavsi na kolena spravili najboljšo ekipo lige NBA

Luki Dončiću in Dallas Mavericksom je uspel veliki met. Z rezultatom 111-103 so ugnali Utah Jazz in tako dosegli še peto zaporedno zmago, obenem pa prekinili zmagoviti niz Utaha, ki je bil neporažen že na devetih zaporednih tekmah.

Luka Dončić je ob zmagi prispeval 31 točk, 9 skokov in 8 asistenc s čimer je bil tudi prvi strelec obračuna. Ob tem je imel največjo pomoč v Dorianu Finney-Smithu in Jalenu Brunsonu, ki sta zbrala po 23 in 20 točk. Zmaga Teličkov je še toliko večja, saj tokrat ni zaigral Kristaps Porzingis, ki ga je mučila poškodba zapestja.

Dallas si je ključno prednost nabral v tretji četrtini pri tem pa jim je pomagal izreden met iz razdalje, saj so na tekmi zadeli kar 23 trojk! Pred uvodom v zadnjo četrtino so tako košarkarji Dallasa vodili že s 87-69 in prednost je bila previsoka, da bi se Utah še lahko potegoval za zmago. Prvi strelec gostov je bil Mike Conley z 28 točkami.