Dončić blestel in vrgel ‘airball’ s prostega meta

Dallas je sinoči v slavni dvorani Madison Square Garden s 68:99 slavil proti Newyorškim Kratkohlačnikom. Najboljši igralec pri Mavsih je bil znova Luka Dončić, ki je vpisal 26 točk, 8 skokov in 7 asistenc.

Pred tekmo je bil pozitiven na COVID-19 glavni trener Dallasa Rick Carlisle, katerega je bil primoran na klopi zamenjati njegov asistent Jamahl Mosley.

New York je odločno začel tekmo in sredi druge četrtine povedel z visokih 44:31. A v nadaljevanju domači nato šest minut niso dosegli niti točke, kar je Dallas uspešno kaznoval in polčas pripeljal v svojo korist(46:49). Sledila je raztrgana in izenačena tretja četrtina, v zadnji pa se je le ‘odpelo’ Luki Dončiću, ki je zrežiral delni izid 12:0. Prednosti Mavsi niso več zapravili in tekmo rutinirano pripeljali do konca.

Dončić vsekakor je in ni imel svojega večera. Ob neverjetni trojki z velike razdalje, ki jo je zadel ob odboju od table, je v prvi četrtini prav tako popolnoma zgrešil prosti met. Žoga se ni dotaknila niti obroča, kar je poželo huronsko navdušenje tiste peščice navijačev, ki so to noč smeli vstopiti v Madison Square Garden. Luki tudi na splošno prosti met ni stekel, zadel je le enega od štirih. Za tistega, ki ga je grdo zgrešil se je sam sebi smejal, za tistega, ki je šel skozi obroč pa se je vidno zahvalil višjim silam.