Domžalčani brez težav v Laškem

Ljubljana – V četrti tekmi 12. kola Lige Nova KBM sta se pomerili ekipi Zlatoroga in Helios Suns. Domžalčani so v Laško pripotovali kot nesporni favoriti srečanja, to pa so tudi upravičili s prepričljivo zmago. V torek, 28. decembra, bo odigrana zadnja tekma 12. kola.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
12. kolo
Nedelja, 26. december

ZLATOROG LAŠKO : HELIOS SUNS 48:77 (12:22, 12:14, 15:23, 9:18)
Zlatorog Laško: Jančar Jarc 2, Medved 6 (1:1), Pirš 2, Filipič 3, Kellner 13, Grušovnik 8 (2:2), Miljković 3 (1:2), Dragan 9 (4:6), Tunstall 2.
Helios Suns: Bratec 5, Pašajlić 12, Mirtič 2, Ervin 15 (3:5), Oman 2 (2:2), Mahkovic 12 (3:5), Jois 14 (0:2), Prepelič 4, Šantelj 11.
S tekmo v Laškem se je nadaljevalo 12. kolo Lige Nova KBM, ki je zaradi praznikov razpotegnjen od prejšnje srede do prihodnjega torka, ko se bosta v Šenčurju srečala še Gorenjska gradbena duržba Šenčur in Hopsi.
Zlatorog je doživel deseti poraz in je ob zgolj eni zmagi, 25. oktobra doma proti Hopsom, prikovan na dno razpredelnice, Helios Suns pa je vpisal deseti par točk, izgubil je le tekmo drugega kola 8. oktobra v Šenčurju, in si s Krko deli najvišjo pozicijo. Za Laščane je bil to hkrati sedmi poraz v nizu, za Domžalčane pa osma zmaga zapored.
Glede na to, da je Zlatorog postavil neslaven rekord te sezone v ligi Nova KBM in kot prvo moštvo v 40 minuti ni presegel meje 50 doseženih točk, ob tem izgubil 21 žog in za tekmecem zaostal v vseh statističnih pogledih, je bila razlika na koncu še relativno nizka.
Pri Heliosu so si strelci enakovredno razdelili minutažo in izkupičke. 15 točk je dosegel Carlbe Lee Ervin, 14 Venkatesha Jois, kar štirje igralci pa so imeli isti statistični indeks – 15. Poleg omenjenih še Leon Šantelj (11 točk) in Miroslav Pašajlić (12 točk). V vrstah Zlatoroga je do dvomestne številke prišel le Jan Kellner (13).