Dobiva Dragić premalo pozornosti slovenskih medijev?

Najboljši posameznik serije Miamija proti Indiani, s katero je Vročica pometla s 4:0 v zmagah, je bil Goran Dragić. Ta je v povprečju dosegal skoraj 23 točk na srečanje, odlično pa je igral predvsem v drugih polčasih in še posebej zadnjih četrtinah. Tako njegove predstave kot statistika sta se v Orlandovem mehurčku konkretno dvignili, medtem ko smo zaradi Dončićevih rekordov na predstave ljubljanskega zmaja kar malce pozabili.

Po prvi in dobljeni tekmi z Milwaukeejem v konferenčem polfinalu je jasno, da ‘Gogi’ igra na drugem nivoju. Njegovih 27 točk, 6 skokov in 5 asistenc proti najboljši ekipi rednega dela samo dokazuje, da predstave proti Indiani niso bile zgolj preblisk. Ljubljančan spominja na carigrajskega Dragića iz pravljičnega leta 2017, ko je z MVP predstavami Slovenijo popeljal na vrh Evrope.

Letošnjo sezono je zlati slovenski kapetan začel v drugačni vlogi. Tekme je začenjal s klopi in čeprav ni bil član prve peterke, pa je bil ključen člen za uspeh Miamija v rednem delu. S povprečjem 16,2 točke in 5,1 podaje je bil med najboljšimi ‘šestimi igralci’ v ligi, v Orlandu pa je dal samo še v višjo predstavo.