Debakel Srbije, Orli po porazu proti Italiji izpadli iz EP!

Zgodilo se je največje presenečenje letošnjega Eurobasketa do sedaj! Italijani so šokirali favorizirane Srbe in slavili z 86:94.

Srbija se je nepričakovano hitro morala odreči sanjam o novi medaliji na velikem tekmovanju. Kot ena izmed le dveh reprezentanc, ki je skupinski del končala neporažena, je Srbija v skupinskem delu upravičila vlogo glavne favoritinje za osvojitev zlata na Eurobasketu 22, a načrte so jim že na prvi tekmi izločilnih bojev prekrižali Italijani. Po prvem polčasu je bila Srbija v prednosti, a že proti koncu tretje četrtine je bila ta prednost izničena na zgolj 68:66. V zadnji četrtini so varovanci Gianmarca Pozzecca pohodili plin in z izidom 18:28, finiširali do zmage. Marco Spissu je bil najbolj razpoložen pri Italijanih. Dosegel je 22 točk, 4 skoke in 6 asistenc. Na strani poražencev je imel največ točk zopet Nikola Jokić, a njegov prispevek 32 točk, 13 skokov in 4 asistenc, tokrat ni bil dovolj.

V četrtfinalu Italijane 14. septembra čaka sosedski obračun proti Franciji.