Dallas proti ekipi Netsov do petega zaporednega domačega poraza

V izenačenem srečanju so domači košarkarji morali priznati premoč gostujoče ekipe. Izgubili so z rezultatom 102:99. Dallas ni prikazal slabe igre, vendar v oči bodejo zgrešeni meti za tri točke.

Prva zvezdnika gostujoče ekipe nista imela najboljšega večera, vendar sta v zadnji četrtini prestavila v višjo predstavo in odločila zmagovalca. James Harden je prispeval 23 točk in je bil samo podajo oddaljen od trojnega dvojčka, Kevin Durant pa je prispeval 24 točk. Pri domačih je največ točk prispeval Luka Dončić, ki je srečanje zaključil pri 28 točkah, dodal je 6 skokov in 9 podaj. V zadnji četrtini je met domače ekipe povsem zatajil. Zadeli so zgolj trikrat od šestnajstih poizkusov. Tekmo so končali z štirideset odstotnim metom iz igre, izza črte treh točk so metali porazno. Zadeli so zgolj devet košev iz šestinštirideset poizkusov.

Luka je po tekmi na manjše provokacije novinarjev, da je v slabi formi in pretežek odgovoril: “to je moja stvar, ljudje pa bodo govorili o tem. A vem, da se moram izboljšati. Imel sem dolgo poletje, potem sem se nekoliko sprostil. Po olimpijadi sem imel tri proste tedne, morda sem bil nekoliko preveč sproščen, sedaj se moram vrniti na pravo pot.”