Dallas do prve zmage v sezoni, poražen pa Dragićev Toronto

Dallas do prve zmage v sezoni

Luka Dončić je z Dallasom prišel do prve zmage v novi sezoni lige NBA. V slovensko obarvanem dvoboju Dallasa in Toronta so Mavericksi prišli do prve zmage z rezultatom 103-95.

Po hudem porazu na gostovanju v Atlanti, se je Dallas odpravil čez mejo v Kanado. Gostovanje v Torontu bi veljalo za težko, a je Toronto bolj ubral smer rasti ekipe, kot dejansko konkurenčnost. Prva četrtina se je zaključila v prid Torontu, ki je vodil za sedem točk, nato pa so varovanci Jasona Kidda obrnili tekmo v svojo korist.

Luka Dončić je dosegel 27 točk, 9 skokov in 12 podaj. S tem, ko mu je zmanjkal le en skok do trojnega dvojčka, je tako statistiko vpisal že petnajstič – da mu je zmanjkala le ena točka v neki kategoriji statistike. »Krasil« ga je 46-odstotni met iz igre, 20-odstotni met za tri in 60-odstotna natančnost izza črte prostih metov.

Tim Hardaway Jr. je dodal 25 točk, ki jih je dosegel s sedmimi trojkami. Kristaps Porzingis je prispeval dvojni dvojček z 18 točkami in 10 skoki, temu pa dodal še 4 blokade. Po enajst točk sta dodala še Dwight Powell in Dorrian Finney-Smith.

Pri Torontu je bil najboljši strelec OG Anunoby, ki je prispeval 23 točk. Dvajset točk je dodal VanVleet, navdušujoči novinec Scottie Barnes pa je 17 točkam dodal še 8 skokov in 2 podaji. Goran Dragić je v manj kot petnajstih minutah igre prispeval 2 točki, 2 skoka, 1 podajo in 1 blokado.