Čudežni Jaka Lakovič

Jaka Lakovič se je z ekipo nemškega Ulma skozi šivankino uho iz skupine B uvrstil v končnico Eurocupa. Glede na to, da jih je v osmini finala čakal obračun s prvouvrščenim Jouventutom iz paralelne skupine.

Dvomim, da je pred srečanjem kdo napovedal zmago nemške ekipe. Španski Joventut iz Badalone v rednem delu na domačem parketu sploh ni izgubil! A Jaka Lakovič je svojimi varovanci verjel, da zmorejo na kolena v gosteh spraviti tudi ekipo, ki konkretno trka na vrata Evrolige. Nemci so v nasprotju z vsemi pričakovanji vrhunsko nadzorovali tempo igre in kljub temu, da so na polčas Španci odšli s prednostjo treh točk, niso izgubili živcev. V zadnji četrtini pa so varovanci legendarnega slovenskega organizatorja igre rezultat postavili na kocko in bili za svoj “all-in” pristop nagrajeni. V četrti četrtini so četrto uvrščeno ekipo ACB lige odpihnili z devetimi točkami razlike in srečanje dobili z 73-79.

Igralci Rathiopharm Ulma so s tem čudežem v Badaloni šokirali celotno košarkarsko Evropo. Vse več pohval, ki si jih definitivno zasluži, pa gre na račun slovenskega strokovnjaka Jake Lakoviča, ki že od leta 2019 v Ulmu opravlja odlično delo.