Cinkarna Celje desetič zapored državne prvakinje

Ljubljana – V tretji tekmi finala 1.SKL za ženske sta se zasedbi Triglava in Cinkarne Celja še enkrat preselili v Celje in odigrali tretjo ter kot se je izkazalo zadnjo tekmo v seriji. Celjanke so še desetič zapored, skupno pa sedemnajstič postale državne prvakinje!

1. SKL ZA ŽENSKE, FINALE, 3. TEKMA
Torek, 4. maja

CINKARNA CELJE : TRIGLAV 56:54 (19:18, 23:12, 11:15, 3:9) *izid v zmagah 3:0
Po gladki zmagi branilk naslova državnih prvakinj na drugi tekmi finala v Kranju, je ekipa Cinkarne Celja že bila pred osvojitvijo naslova državnih prvakinj. A tretje tekme, ko misli že begajo proti naslovu, znajo biti še bolj zanimive. In tako je tudi bilo v Celju. Ekipi sta bili precej bolj izenačeni kot v prvih dveh tekmah, po prvi četrtini so si Celjanke nabrale le točko prednosti. Druga četrtina je bila podobna četrtinam iz prvih dveh tekem finalne serije in možno je bilo razmišljati o tem, da so se gostje že vdale v osvojitev 2. mesta. Vendar pa so Kranjčanke v drugem polčasu pokazale odličen karakter ekipe in so svoj zaostanek vztrajno zmanjševale, s tem pa so domačinke v igri postajale vse bolj nervozne. Konec tretje in v četrti četrtini je ta nervoza dosegla vrhunec, saj mlade Celjanke pod pritiskom končne zmage niso zmogle več dosegati košev, Triglav pa je z doseženim delnim rezultatom 11:0 videl možnost, da ukrade zmago in preseli serijo nazaj v Kranj. Vendar na koncu ni bilo dovolj moči in zbranosti za preobrat in Celjanke so se, glede na potek celotne sezone 2020/2021, zasluženo veselile naslova državnih prvakinj.
V tekmi z malo doseženimi točkami je Cinkarni Celju do končnega uspeha spet pomagal skok, ki so ga na zadnji tekmi sezone dobile z 48:32.
Pri domači ekipi je na zadnji tekmi odgovornost nase prevzela kapetanka Snežana Bogićević, ki je dosegla kar 29 točk in odločilno pripomogla k naslovu državnih prvakinj. Najboljši strelki pri Triglavu sta postali Rebeka Abramovič in Manca Vrečer, ki sta vsaka dosegli po 15 točk.