Celjanke osvojile 16. pokalni naslov

Košarkarice Cinkarne Celje so v nedeljo še četrtič zaporedoma postale pokalne prvakinje Slovenije.

V mariborski dvorani Lukna sta se v finalu pomerila Cinkarna Celje in kranjski Triglav. Varovanke trenerja Damirja Grgića so slavile z 81:71 in s tem osvojile že 16. pokalni naslov. Pri Celju je bila najbolj strelsko razpoložena Isabela Macedo, ki je dosegla 22 točk, med Kranjčankami pa je bila najboljša Manca Vrečer, ki je zabeležila 17 točk.

Kapetanka Cinkarne Celje Maruša Seničar je po tekmi za KZS komentirala nov uspeh: Jaz sem zelo vesela, da smo z dekleti osvojile ta naslov! Vedeli smo, da bo tekma težka, ker v pokalnem načinu ena tekma odloča o zmagovalcu in vedno se povsod dogajajo presenečenja, zato sem še bolj vesela, da smo pripeljali pokalni naslov v Celje. Naša žar in želja sta odločila današnjo tekmo, saj si vsak želi osvojiti pokalno lovoriko.