Cedevita Olimpija ponižala Venezio

V sredo 23. marca so košarkarji Cedevite Olimpije v Stožicah pričakali beneški Reyer. Kljub temu, da so si Ljubljančani igranje v končnici že zagotovili znakov popuščanja pri zmajih ni zaznati.

Praktično od sodniškega meta dalje gostom iz Benetk niso pustili dihati. Že pred srečanjem je trener domačih Jurica Golemac opozarjal, da bo zbranost v obrambi ključnega pomena za zmago. A nihče najbrž ni pričakoval tega, kar je sledilo. Benečani so v prvi četrtini dosegli reci in piši 10 točk, prednost Olimpije je zato že po prvi četrtini znašala kar 18 točk (28-10). Showtime zmaji se do konca polčasa niso ustavili in na odmor odšli s prednostjo 56-33.

Tudi v tretji četrtini so domači na noge dvigovali skoraj tri tisoč glavi množico (2.800) na tribunah stoženske dvorane in povedli že za 32 točk! Ob tako zajetni prednosti je domači strateg priložnost ponudil tudi trem mladeničem na klopi Olimpije. Dan Duščak, Luka Ščuka in Žiga Daneu so na veliko zadovoljstvo občinstva odigrali zaključnih nekaj minut obračuna. Kljub temu, da se je prednost Ljubljančanov do konca srečanja nekoliko stopila, dvomov o zmagovalcu nikakor ni bilo.

Pri domačih sta blestela centra. Strelsko se je najbolj izkazal Zach Auguste (20 točk), z dvojnim dvojčkom (10 točk in 10 skokov) pa je tekmo končal ljubljenec domačega občinstva Alen Omić.

Jurica Golemac je po tekmi dejal: “Čestitke fantom za zmago, pa tudi navijačem, ki nam dajo dodatno energijo. Ponosni smo lahko nase, ker smo odigrali zelo osredotočeno in pametno z veliko energije, bili smo brez napak. Gremo naprej!” Zmaje v Eurocupu do konca rednega dela čakata še dva obračuna, že v nedeljo pa jih čaka derbi kroga v ABA ligi, ko v kultno Halo Tivoli prihaja Željko Obradović in Partizan.