Cedevita Olimpija napredovala v polfinale

Ljubljana – V ljubljanskih Stožicah je bila odigrana 2. četrtfinalna tekma Lige Nova KBM med Cedevito Olimpijo in Šentjurjem, zmage z 91:65 so se veselili Ljubljančani. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Zoran Dragić s 15 in Mirko Mulalić s 14 točkami, v gostujoči pa je Tavian Mc Kael Dunn-Martin dosegel 28 točk.

LIGA NOVA KBM, KONČNICA

2. tekma
Ponedeljek, 15. maj

CEDEVITA OLIMPIJA : ŠENTJUR 91:65 (20:16, 27:12, 26:18, 18:19)
Cedevita Olimpija: Ferrell 3, Murić 7, Mulalić 14, Omić 8, Dragić 15, Rebec 8, Radović 1 (1:2), Alibegović 13 (2:2), Kosi 4, Matković 12 (4:5), Gnjidić 6.
Šentjur: Craig 9 (1:2), Dunn-Martin 28 (3:4), Tomažič 6, Nemanič 10, Glogovac 3, Rikalo 2, Držić 3, Naprudnik 4.

CELOTNA STATISTIKA

Po domžalskih košarkarjih so se v polfinale Lige Nova KBM uvrstili tudi prvi papirnati favoriti iz Ljubljane. Zadnja dva udeleženca bosta znana po torkovih tretjih tekmah, para pa sta GGD Šenčur – Ilirija in Krka – Terme Olimia Podčetrtek.

Zmaji so le v uvodoma imeli nekaj težav s svojimi četrtfinalni tekmeci, ki so slabi dve minuti pred koncem prve četrtine zadnjič na dvoboju povedli s 13:12.

Od tedaj naprej se je v Stožicah odvijal “enosmerni promet”, izbranci domačega trenerja Mira Alilovića so bili v vseh segmentih košarkarske igre za razred ali dva boljši od tekmecev iz Šentjurja.

Že v končnici prvega polčasa so si nekajkrat priigrali 20 točk prednosti (41:21, 44:24, 47:27), najvišja razlika pa je znašala v zadnjem delu tekme, ko je bilo +31 (87:56 in 89:58).

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Zoran Dragić s 15 in Mirko Mulalić s 14 točkami, v gostujoči pa je Tavian Mc Kael Dunn-Martin dosegel 28 točk.