Cedevita Olimpija klonila proti Šenčurju

Ljubljana – V Stožicah se je s tekmo med Cedevito Olimpijo in GGD Šenčurjem zaključilo 2. kolo v ligi za prvaka. Košarkarji iz Šenčurja so pomlajeno ekipo Zmajčkov, ki so nastopili le z devetimi igralci, premagali z izkušnjami in tako v 2. delu tekmovanja v Ligi Nova KBM ostajajo še neporaženi.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
Liga za prvaka
2. kolo
Ponedeljek, 14. marec

CEDEVITA OLIMPIJA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR  64:70 (22:19, 16:23, 18:19, 8:9)
Cedevita Olimpija: Duščak 16 (3:4), Hodžić 11 (3:4), Ščuka 7 (2:2), Radovanović 8 (4:7), Mulalić 4 (2:2), Habot 9 (1:1), Daneu 9 (3:4).
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 2 (2:2), R. Rizvić 16 (4:4), Ožegovič 4 (1:2), Martinčič 17, Tešić 9, Rojc 5 (3:4), Murić 17 (3:6).
Šenčurjani so v ljubljanski trdnjavi vzeli mero sicer pomlajeni postavi Cedevite Olimpije. Z drugo zmago v tem delu prvenstva za prvaka so se gorenjski košarkarji zavihteli na drugo mesto, z vodilnimi Domžalami pa si delijo dve zmagi in štiri točke.

Domači košarkarji so si hitro priigrali vodstvo z 10:0. Gostje iz Šenčurja so do prvega koša prišli šele po metu Dina Murića po več kot dveh minutah igre. Ljubljančani so čez prvo četrtino ohranjali razliko, vodili znova za deset točk. A je gostom uspelo zmanjšati zaostanek celo na zgolj točko. Četrtino so sicer domači dobili z 22:19.

V drugi četrtini se je nadaljeval izenačeni boj in že kmalu so gostje izenačili na 22:22, do novega izenačenja pa je prišlo pri 25:25 ter pri 30:30, ko so malo več kot štiri minute pred koncem polčasa gostje prvič povedli za tri točke z metom z razdalje Nejca Martinčiča. Ljubljančani so izenačili na 33:33 ter znova povedli. A gostje niso popustili in sledilo je novo izenačenje ter novo vodstvo GGD Šenčurja, ki je domačine nadigral za dobljeno drugo četrtino in polčas z 42:38.

Gorenjci bi skoraj odšli v slačilnico s prednostjo sedmih točk, a je 19-letni Dan Duščak deset sekund pred koncem zadel trojko za zaostanek znosnih štirih točk.

Duščak je zadel tudi prvi koš po polčasu za 40:42, Blaž Habot pa je zadel za izenačenje 42:42. A igra mačke z mišjo se je nadaljevala in Gorenjci niso popuščali ter so pritisnili na plin, z zaporednima košema Martinčiča za dve in tri točke znova prevzeli vodstvo ter na koncu s točkami Murića, Srđana Tešića in Rama Rizvića tretjo četrtino dobili z 61:56.

Šenčurjani so v zadnji četrtini vodili že za osem točk ter manj kot tri minute pred koncem za devet točk. Alen Hodžić je dve minuti in 39 sekund pred koncem s trojko zaostanek zmanjšal na šest točk, a Ljubljančanom nikakor ni uspelo nadoknaditi zaostanka, tako da so Gorenjci zasluženo vpisali drugo zmago v tem delu prvenstva. Obe ekipi sta imeli iz prvega kola po zmago.

Pri GGD Šenčurju sta se izkazala Murić s 17 točkami in 13 skoki ter Nejc Martinčič s 17 točkami, od tega petimi trojkami. Pri domačih pa je bil v ospredju mladi Duščak s 16 točkami in desetimi podajami. Devetnajstletnik je imel sicer sila slab met za tri, iz osmih poskusov je zadel le eno trojko.

Ljubljančani bodo naslednjo tekmo v državnem prvenstvu igrali 21. marca, ko bodo v sklopu 4. kola gostili Terme Olimia, tekmo 3. kola pa bodo igrali 28. marca v gosteh pri Helios Sunsih. GGD Šenčur pa bo 19. marca v 3. kolu gostil Terme Olimio.