Cedevita Olimpija blizu napredovanja v Top 16

Moštvo Cedevite Olimpije je še drugič v tem tednu premagalo ekipo Frutti Extra Bursasporja. Zmaji so bili od turških košarkarjev tokrat boljši z rezultatom 97:80.

Zmaji so še drugič v dveh dneh prekosili moštvo Frutti Extra Bursasporja. V sedmem krogu tekmovanja 7DAYS EuroCup so z rezultatom 97:80 zabeležili svojo tretjo zaporedno in skupno četrto evropsko zmago v sezoni 2020/21. Dva pozitivna rezultata, ki ju je četa Jurice Golemca dosegla v Turčiji, ljubljansko moštvo pred preostalimi štirimi srečanji skupinskega dela v Evropskem pokalu postavljata v ugoden položaj za zagotovitev napredovanja v naslednji krog tekmovanja. Tudi tokrat sta ključ do zmage predstavljali kvalitetna napadalna predstava in dobljena bitka v skoku.

Košarkarji Cedevite Olimpije so tekmo odprli z ogromno energije ter idej v napadu. Zmaji, ki so si vodstvo priigrali v četrti minuti srečanja, do konca obračuna moštvu iz Burse niso dopustili, da bi se jim pretirano približalo. Najbolj vroč posameznik začetka obračuna je bil Jaka Blažič, ki je že v prvi četrtini zbral 13 točk. Kljub strelski seriji domačinov v zadnjih minutah druge četrtine se je ljubljansko moštvo na odmor odpravilo v vodstvu devetih točk. Košarkarji iz Zmajevega gnezda so Turkom v prvem polčasu dovolili 15 točk manj kot na ponedeljkovem srečanju. V podobnem slogu je zasedba Jurice Golemca nadaljevala tudi v drugem delu obračuna. Tretjo četrtino so Zmaji dobili z rezultatom 27:23, v zadnjih desetih minutah tekme pa uspešno odbijali nalete Bursasporja. S čvrstejšo obrambo v zadnji četrtini so Ljubljančani tekmo pripeljali do mirne končnice in slavili zmago z razliko 17 točk.

Najbolj razpoložen strelec Zmajev je ponovno bil Jaka Blažič, ki se je tokrat ustavil pri 25 točkah in petih skokih. 15 točk in pet skokov je zbral Rion Brown, točko manj in skok več pa je zabeležil Jarrod Jones. Kendrick Perry je v statistiko vpisal 14 točk, ob tem pa soigralcem podelil še devet podaj. Edo Murić je dosegel 12 točk in pet skokov.

Zmaji se po brezhibno opravljenem poslu v Turčiji vračajo v Ljubljano, kjer jih v nedeljo čaka obračun sedmega kola v Ligi ABA. Na parketu stoženske dvorane bodo gostovali košarkarji Borca iz Čačka, obračun slovenskega in srbskega moštva pa si bo v neposrednem prenosu s pričetkom ob 21:00 mogoče ogledati na Areni Sport.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije:
“Čestitke fantom za zmago, tekma ni bila lahka. V moštvo Bursasporja sta se vrnila dva igralca in gre za zelo talentirano in napadalno ekipo, v kateri lahko vsi košarkarji zadanejo svoje mete. V prvem polčasu smo se mučili v obrambi, v drugem delu srečanja pa s prevzemanji tekmečevih pick and roll akcij prišli do sape. Dominirali smo v skoku, kar nam je dalo samozavest za dober odstotek meta v napadu. V nadaljevanju tekmovanja bomo šli tekmo po tekmo. Zaenkrat kaže dobro, a ne smemo se zadovoljiti. Igramo lahko še boljše in prostora za napredek je še veliko. Moramo in želimo si bolje igrati v obrambi.”

Kendrick Perry, igralec Cedevite Olimpija:
“Prišli smo opraviti svoj posel. Vedeli smo, da ne bo lahko odigrati dve tekmi v treh dneh. Na obeh srečanjih smo bili osredotočeni in uspeli osvojiti dve zmagi.”