Campazzo poskrbel za še eno zmago Crvene zvezde

Crvena zvezda je z lahkoto ugnala MZT, na igrišču je prevladoval Facundo Campazzo, Partizan pa je doma gladko slavil proti Ciboni.

Še ena tekma in še ena zmaga za Crveno Zvezdo v Ligi ABA. Branilci naslova so v Skopju proti MZT zmagali z 80-57, na tekmi pa je dominiral Facundo Campazzo.

Argentinec, ki zaradi prepovedi še vedno ne more igrati za Crveno zvezdo v Evroligi, je s 23 točkami, devetimi podajami in sedmimi skoki poskrbel za vrhunsko predstavo.

Vsi igralci Crvene zvezde, razen Stefana Markovića, so se vpisali na lestvico strelcev. Filip Petrušev je sledil Campazzu s 13 točkami in petimi skoki kot edini igralec zmagovite ekipe z dvomestnim izkupičkom točk.

Cibona je imela odlično uvodno četrtino in na prvi odmor odšla z vodstvom 19:17, v drugi četrtini pa je pobudo prevzel Partizan in jo dobil z 32:19 ter ob polčasu prišel do prednosti 11 točk (49:38).

V tretji četrtini so izbranci Željka Obradovića nadaljevali odličen nastop in prednost pred zadnjimi 10 minutami povišali na 74:57. Tekmo pa po kar nekaj izvrstno izvedenih akcijah dobil s 93-68.

SC Derbi – Zadar (1. 9.)
Mornar-Barsko zlato – Igokea m:tel (1. 25.)

Vrstni red: 1. Partizan 12-2, Crvena zvezda 12-1, 3. Cedevita Olimpija 11-2, 4. FMP 10-4, 5. Budućnost 9-5, 6. Zadar 7-6, 7. Cibona 6-8 , 8. Razdeli 5-9…