Brooklyn še drugič razbil Milwaukee

Milwaukee Bucks in Brooklyn Nets

Na drugi tekmi serije med Brooklynom in Milwaukeejem zaradi poškodbe ni zaigral James Harden. To pa ni ustavilo Netsov, ki so na drugi tekmi pred domačimi igralci v nekem trenutku vodili za 49 točk.

Že v prvi četrtini se je zdelo, da je tekma odločena, saj je Brooklyn z delnim izidom 23-9 odvihral proti zmagi. Po tem, ko se je prva četrtina končala z rezultatom 36:19 in so v igro vstopile rezervne postave, pa je Brooklyn samo še povečal razliko. Nov delni izid 7-2 na začetku druge četrtine je pomenil vodstvo za dvaindvajset točk. Ob polčasu je bil rezultat 65:41.

Zgodba se je v drugem polčasu ponovila in se odvila tako, da je Brooklyn pet minut pred koncem tekme vodil že za 49 točk. To je bil čas, ko so nekaj igralnega časa dobili tisti, ki ga drugače ne bi in vodstvo se je malenkost zmanjšalo. Brooklyn je zmagal “le” za 39 točk in povedel z 2-0 v seriji, ki se seli v Milwaukee.

Za Milwaukee je bilo usodno marsikaj. Slab met iz igre (44 %), slab met za tri (29 %), neuporaba Brooka Lopeza, pasivnost igre, poskus conske obrambe proti Durantu in Irvingu, le devet prostih metov in še kaj bi našli. Lahko pa preprosto rečemo, da je Brooklyn odigral sanjsko.

Kevin Durant: 32 točk, 4 skoki, 6 podaj

Kyrie Irving: 22 točk, 5 skokov, 6 podaj

Joe Harris: 13 točk

Bruce Brown: 13 točk

Brooklyn je zadel kar enaindvajset metov za tri točk (21/42) in zasluženo zmagal pred domačimi navijači. Serija se za naslednji dve tekmi seli v Milwaukee, kjer bodo Giannis in soigralci poskusili izenačiti polfinale vzhodne konference.

Giannis Antetokounmpo: 18 točk, 11 skokov

Khris Middleton: 17 točk

Jrue Holiday: 13 točk, 4 skoki