Brooklyn brez Hardna na prvi tekmi premagal Milwaukee

Blake Griffin in Giannis Antetokounmpo

Odigrana je bila prva tekma serije med Brooklyn Netsi in Milwaukee Bucksi. Otvoritvena tekma drugega kroga končnice v Barclay Centru je pripadla Brooklynu. Rezultat prve tekme je bil 115:107.

Že v prvi minuti tekme se je poškodoval James Harden, česar pa Milwaukee ni uspel izkoristiti. Korak naprej so brez večjih težav storili Joe Harris, Mike James in Blake Griffin. Kyrie Irving in Kevin Durant pa sta opravila svoje.

Kevin Durant: 29 točk, 10 skokov

Kyrie Irving:25 točk, 8 podaj

Joe Harris: 19 točk

Blake Griffin: 18 točk, 14 skokov

Mike James: 12 točk, 7 skokov

Milwaukee je sicer hitro povedel za devet točk, a je ta prednost skopnela še pred polčasom. Tretjo četrtino pa je Brooklyn zmagal s 35 proti 23. Tri minute do konca so vodili že za devetnajst točk, a je rezervni ekipi Bucksov uspelo zaostanek stopiti na osem točk. Končni rezultat tekme je bil 115:107.

Giannis Antetokounmpo: 34 točk, 11 skokov, 4 podaje

Brook Lopez: 19 točk

Jrue Holiday: 17 točk, 9 skokov, 6 podaj

Khris Middleton: 13 točk, 13 skokov, 4 podaje

Obe ekipi sta imeli težave na prvi tekmi. Brooklyn pričakovano ni uspel braniti rakete in Bucksom dopustil kar 72 točk, medtem ko so jih sami dosegli le 48 pod njihovim obročem. Še več težav pa je imel Milwaukee z metom za tri točke, ki je bil morda celo odločilen. Zadeli so le šest od tridesetih metov za tri točke, Brooklyn pa kar petnajst.

Serija se nadaljuje v Brooklynu v noči iz nedelja na ponedeljek ob 01:30.