Branik uspešen na gostovanju

Celje in Branik sta pred prazničnim vikendom kot prva odigrala še tekmo sedmega kroga 2. SKL. Krepko mlajša zasedba Mariborčanov je tekmo boljše odprla in si po devetih minutah igre priigrala prednost 12 točk (10:22). Celjani so v nadaljevanju nekoliko dvignili nivo svoje igre in do polčasa so prepolovili zaostanek (28:34). Branik je boljše odprl tudi drugi polčas, toda do začetka zadnje četrtine se je Celju uspelo popolnoma približati in zdelo se je, da se nam obeta izjemno tesna končnica. Branikovci so prednost pred zadnjimi minutami ponovno nekoliko dvignili, v sami končnici pa je igra Celja popolnoma razpadla in po seriji 14:1 je Branik na koncu slavili z velikimi 21 točkami naskoka.

Pri Mariborčanih je bil najbolj učinkovit posameznik Salih Nuhanović, ki se je ustavil pri 21 točkah, osmih skokih in štirih asistencah. Strelsko razpoložen je bil tudi Armin Hrštić (19 točk), 13 pa jih je dodal Mihajlo Benić. Pri domačih je tokrat edini mejo desetih točk presegel Gašper Sevšek (15 točk), ki je ob tem imel še devet skokov.

Celje – AKK Branik 50:71 (15:22, 13:12, 15:13, 7:24)