Boston pred domačimi gledalci zapravil 19 točk in izgubil

Ponoči so košarkarji Bostona doma gostili trenutno najbolj vročo ekipo lige Chicago. V tretji četrtini so si zagotovili kar dvomestno prednost, a so v zadnji četrtini košarkarji Chicaga poskrbeli za popoln preobrat in tekmo zaključili z zmago. Zadnjo četrtino so dobili z delnim rezultatom 39:11.

Tekma se je končala z rezultatom  128:114. Najučinkovitejši posameznik pri gostih je bil DeMar DeRozan, ki je prispeval 37 točk, dodal 7 skokov in 2 podaji. Zach LaVine, je prispeval 26 točk, dodal 3 skoke in 7 podaj. Nikola Vučević pa je bil je podajo oddaljen od trojnega dvojčka. Domače sta v igri držala Jaylen Brown, ki je prispeval 28 točk, dodal 7 skokov in 3 podaje, 20 točk pa je dodal Jayson Tatum.

Z razmerjem zmag in porazov (6-1)  Bullsi zasedajo prvo mesto vzhodne konfrence. Medtem, ko se Boston z razmerjem (2-5) nahaja na skromnem dvanajstem mestu prav tako vzhodne konference.

Po tekmi pa je za nekaj vroče krvi poskrbel Marcus Smart, ki je dejal, da Tatum in Brown ne želita podati žogo ostalim in, da je to nekaj na čemu bosta morala graditi in to izboljšati.