Bogdanović rešeta mrežice nasprotnikov

Hrvaški reprezentanc Bojan Bogdanović igra eno najboljših sezon v svoji karieri. Na tekmi proti razglašenim Golden State Warriorsem je dosegel 32 točk, pri čemer je izza črte metal kar 8/13.

Utah Jazz je na domačem parketu vpisal zmago proti Bojevnikom (114-106), navijače Jazza pa gotovo veseli tudi izjemna forma Bojana Bogdanovića. Hrvat je na terenu prebil 37 minut, največ od vsej igralcev Jazza. Tako je bilo z razlogom, saj je bil Bogdanović enostavno pri metu. V prvi četrtini je sicer dosegel 6 točk in kazalo je, da bo šlo zgolj za soliden večer hrvaškega ostrostrelca in nič drugega.

Tudi v drugi četrtini je zbral šest točk, nato pa se je povsem razigral v drugem polčasu, ko je v tretji in četrti četrtini dodal še po 10 točk. Zadel je kar 8 od trinajstih poskusov za tri (61,5%), s čimer je tudi izenačil svoj osebni rekord. Še tiste neuspešne mete je pobral Rudy Gobert, ki je tako tudi na račun Bogdanovića v statistiko vpisal 15 točk in prav toliko skokov.

Bogdanović v tej sezoni dosega povprečje 20,8 točke, 4,4 skoka in 2 asistenci.