Beal in Westbrook zrežirala nemogočo zmago!

V ameriški prestolnici je sinoči moštvo Brookly Nets izgubilo tekmo, ki jo je bilo ‘nemogoče’ izgubiti. Po zadnjem pisku sirene se je, kljub temu da so 12 sekund pred koncem zaostajali za 5 točk, smejalo Čarovnikom iz Washingtona.

Gostje iz New Yorka so vodili skozi celotno srečanje (v prvi četrtini celo za 18 točk), a je domačim uspelo držati priključek in v zadnjih trenutkih tekme ponuditi dramatično končnico. Brooklyn je imel po zadetem prostem metu Kyrieja Irvinga 12 sekund pred koncem pet točk naskoka (141:146) in izgubil. Kako?

Najprej je Bradley Beal oddrvel do črte za tri točke in zadel za 144:146. Za Mrežice je nato avt izvajal Joe Harris, a naredil veliko neumnost. Na hitro je poslal žogo v igro, ki pa je letela naravnost v roke Garrisona Matthewsa. Ta jo je le še odložil Russelu Westbrooku, ki je izza črte hitro sprožil in seveda zadel.

Po minuti odmora je izpod koša Washingtona žogo v igro želel spraviti Irving. Ta je pri tem za črto stopical proti obroču in bližje soigralcem, kar so v košarki koraki oz. nepravilno izvajanje avta (na to sta opozorila tudi domača komentatorja). Sodnik, ki je stal praktično tik ob Irvingu tega ni opazil, zvezdnik Brooklyna pa je pod košem našel samega Timothea Luwawu-Cabarrota, ki je v zadnji sekundi zgrešil odprto polaganje. Končni izid je nato na drugi strani s prostimi meti postavil Bradley Beal (149:146).

Westbrook se je izkazal z najboljšo predstavo, odkar je prispel v Washington (41 točk in 10 skokov). 37 točk je dodal Beal. Pri Brooklynu sta bila najučinkovitejša Kevin Durant (37) in Joe Harris (30).