Anthony Davis kljub zmagi: “Beden sem!”

Na sinočnjem derbiju lige NBA  so branilci naslova Los Angeles Lakers s 113:106 ugnali »drugega favorita« Milwaukee Bucks. Kljub odmevni zmagi so prvaki ostali precej samokritični.

Kalifornijski novinar Kyle Goon poroča, da je zvezdnik Jezernikov Anthony Davis po tekmi sam zase izjavil da je (bil) ‘beden’, po tem ko je dosegel »samo« 18 točk, devet skokov, šest  asistenc, iz igre pa je metal 8/18, 0/1 za tri in 2/5 pri prostih metih.

Davis in druščina so si letos očitno postavili še višje standarde kot lani. Da želijo za vsako ceno ubraniti naslov, kažejo tudi njihove poteze na medsezonski igralski tržnici, po kateri je kalifornijska ekipa na papirju še močnejša kot prej.

Besede Davisa, kljub pošteno prigarani zmagi, kažejo, da so Lakersi sami sebi najhujši kritiki. Zmaga nad elitno ekipo kot je Milwaukee je že dobra, toda cilj je, kot vse kaže, preseči lastne visoko zastavljene standarde. Vse skupaj potrjujejo tudi besede  njihovega prvega stratega Franka Vogela. Tudi njemu zmaga nad eno najboljših ekip lige NBA ni dovolj.

»Igrati moramo bolje. Danes nismo prikazali svoje najboljše košarke,« nam Vogelove besede prenaša Mike Trudell.

Morda je trenerjevo mnenje posledica slabše zadnje četrtine, v kateri so Lakersi večinoma vzdrževali dvomestno prednost, Bucksi pa so počasi a vztrajno v zadnjih minutah srečanja prišli na zgolj 2 točki zaostanka. Verjetno se Vogel zaveda, da v sodobni ligi NBA nobeno vodstvo ni zares ‘varno’, sploh proti ekipi kot je Milwaukee.

Kakorkoli že, Lakersi si želijo zmage, želijo si (še enega) naslova. To pa želijo storiti kar se da prepričljivo.