Z izjemno predstavo v odločilnih trenutkih je Aleksej Nikolić popeljal Treviso do pomembne zmage z 72:68 nad Brescio.

Aleksej Nikolić, ki je bil član zlate slovenske reprezentance, se je pred to sezono preselil v ambiciozno italijansko moštvo De Longhi Treviso, ki je bilo ustanovljeno šele leta 2012 in letos prvič nastopa v elitni italijanski ligi. Na nedeljskem težkem obračunu proti Brescii, s katero se bo danes v pomembnem obračunu v Eurocupu pomerila Cedevita Olimpija, je prispeval levji delež k temu, da je zmaga ostala v Trevisu. V le 24. minutah igre je 191 cm visoki organizator igre dosegel 16 točk, temu pa dodal še tri skoke in tri asistence. Ključno vlogo je odigral v zadnji četrtini, ko je obrambi Brescie nasul 12 od moštvenih 18 točk (od tega tri trojke) in ekipo popeljal do velike zmage.

Nikolić je v letošnji sezoni nosilec igre Trevisa. Na devetih letošnjih tekmah tako povprečno dosega 12.0 točk, 4.1 skokov in 3.7 asistenc.