ABA Liga 2: Helios s tesno zmago prekinil niz treh porazov

Domžalčani so prekinili serijo treh zaporednih porazov v ABA 2 ligi in tesno ugnali Dynamic VIP PAY (63-61). To je bila sedma letošnja zmaga Heliosa v ABA Liga 2, kjer trenutno zasedajo peto mesto.

Omenjena zmaga ohranja možnosti Heliosa v bitki za končnico. Domžalčani so tekmo v Športni dvorani Domžale začeli podjetneje in že v prvi četrtini povedli z dvomestno prednostjo (21-11). Do polčasa so svojo prednost povečali na 19 točk, a trdoživi Beograjčani se niso predali. Dynamic je v tretji četrtini povsem nadigral Domžalčane. Četrtino so košarkarji Dynamica dobili s 24-6 in pred zadnjim delom srečanja je razlika med moštvoma znašala zgolj eno samo točko.

Na srečo Heliosa je Srbom na koncu zmanjkalo sape in pa tudi nekaj športne sreče. Blaž Mahkovic, prvi strelec srečanja (17) je minuto pred iztekom igralnega časa rezultat poravnal na 61, na drugi strani pa so košarkarji Dynamica zgrešili met za tri točke. Končni izid je tako postavil Leon Šantelj in Domžalčani so se lahko prvič po nekaj krogih znova veselili. V dresu Dynamica je dobro srečanje odigral Gregor Glas, ki je bil z 12 točkami (met za 2 točki 4/5; meta za 3 točke 1/3; prosti meti 1/1) prvi strelec svoje ekipe, temu je dodal še po en skok v obrambi in napadu.

Nocoj bo na parket stopila še druga slovenska ekipa v ABA Liga 2. Ob 18.00 Rogaška gostuje pri Širokem Brijegu.

Helios Suns : Dynamic VIP PAY 63 : 61 (21:11, 24:15, 6:24, 12:11)

Mahkovic 17, Konjević 14, Šantelj 9, Radovčić 8, Pelko 8, Oman 5, Florveus 2; Glas 12, Smiljanić 11, Pašajlić 10, Ostojić 9, Tomašević 6, Paunović 5, Vulikić 4, Beslać 3, Glišić 1