2.SKL: Sirnik s trojko odločil podaljšek v Škofji Loki

LTH CASTINGS – PORTOROŽ 71:70 (19:10, 13:16, 16:19, 13:16, 10:9)

Srečanje v Športni dvorani Poden se je začelo po željah domačih, ki so po trojki Anžeta Germa že v prvi četrtini povedli za 12 točk (18:6). V nadaljevanju prvega polčasa so pobudo prevzeli gostje, ki so po košu Sebastjan Borseta v 19. minuti tudi prvič povedli (25:26). Domači so nato vendarle v minuti in pol nanizali sedem zaporednih točk in na odmor odšli s prednostjo šestih točk (32:26). V izenačeni tretji četrtini nobenemu izmed moštev ni uspelo vzpostaviti prevlade na terenu, Portorož pa je za tri točke znižal zaostanek pred zadnjo četrtino (48:45). Škofjeločani so vodili skoraj celotno zadnjo četrtino, gostje pa so uspeli ponovno izenačiti ravno 19 sekund pred koncem srečanja. V naslednjem napadu sta za tri točke poskušala Matic Urbas in Luka Grum, a sta bila neuspešna in tekma se je nadaljevala v podaljšku. Podaljšek so boljše odpirali gostje, ki so hitro povedli s petimi točkami prednosti, po dveh zadetih prostih metih Luke Rožanca pa so 53 sekund pred koncem še vodili za štiri točke. Domači so najprej znižali izid po košu Matica Vesela, po neuspešnem napadu Portoroža pa je trojko za zmago osem sekund pred koncem zadel Matic Sirnik (71:70). Portorožu je še ostal čas za en napad, a sta neuspešno poizkušala Enej Miklavčič in Adin Kavgić, tako da je zmaga ostala doma. Glavni junak domačih Matic Sirnik je na koncu dosegel 16 točk, najboljši igralec srečanja pa je bil Matic Vesel, ki je ob 19 točkah zbral še 15 skokov. Izjemno predstavo je pri gostih ponovno prikazal Adin Kavgić, ki je dosegel 18 točk (met iz igre 8/12), ob tem pa imel še kar 22 skokov (od tega 10 v napadu).

TRIGLAV – MESARIJA PRUNK SEŽANA 82:78 (19:19, 26:22, 17:15, 20:22)

V Kranju smo v soboto spremljali derbi kroga, ki je po zanimivosti tudi upravičil svoj naziv. Po izenačenem začetku so si prednost šestih točk priigrali gostje, a so domači to prednost hitro izničili in izid je bil ob koncu prve četrtine poravnan (19:19). Tudi večino druge četrtine so vodili Sežančani, Triglav pa je čisto v zaključku polčasa pri izidu 37:41 napravil serijo 8:0 in na odmor odšel s prednostjo štirih točk (45:41). Domači so bili boljši nasprotniki tudi v nadaljevanju srečanja, po zadetem prostem metu Gabra Ožegoviča pa so v 26. minuti povedli že za 14 točk (59:45). Sledile so boljše minute Sežane, ki je do začetka zadnje četrtine zaostanek zmanjšala za osem točk (62:56). Domači so nato v zadnji četrtini ves čas vodili in razliko ohranjali na varni razdalji. Gostje so še zadnjič zapretili po zadetem polaganju Timothya Cola 29 sekund pred koncem, po katerem je zaostanek znašal le še tri točke (81:78). Na drugi strani je nato le en prosti met zadel Ožegovič, vendar tega ni znal kaznovati Niko Bačvič, ki je zgrešil trojko. Triglav je Sežani tako prizadejal še drugi letošnji poraz in je z izkupičkom devetih zmag in enega poraza zdaj sam na vrhu lestvice. Najboljši mož domače vrste je bil ponovno Gaber Ožegovič, ki je ob 27 točkah zbral še osem skokov, veliko pomoč pa je imel tudi v Marku Pajiću, ki je dosegel 19 točk. Pri gostih je točkovno izstopal Gašper Jordan Rojko, ki je dosegel 24 točk (od tega pet trojk).

PARKLJI – CELJE 69:64 (15:23, 15:17, 15:10, 24:14)

V Ljubljani smo lahko spremljali boj za trenutno peto mesto na lestvici 2.SKL. Prva četrtina je potekala predvsem po željah gostov, ki so ta del igre dobili s osmimi točkami razlike (15:23). Celjani so tekmo nadzirali tudi na začetku druge četrtine in po trojki Tadeja Tabaka so povedli že za 16 točk (24:40). Parklji so nato nekoliko dvignili nivo svoje igre in zaostanek do polčasa zmanjšali na 10 točk (30:40). Boljše so igrali tudi na začetku drugega polčasa, saj jim je do začetka zadnje četrtine uspelo prednost Celja prepoloviti (45:50). Parklji so nadzirali potek srečanja tudi v zadnjih desetih minutah in po zadetih prostih metih Borisa Jeršina so dobre 4. minute pred koncem srečanja ponovno povedli (58:57). Izjemno napeta in dramatična je bila tudi sama končnica tekme, saj so Parklji v 38. minuti že povedli za osem (65:57). Sledilo je sedem zaporednih točk Celja v režiji Amarja Ejupa in Miloša Miljkovića, rezultat na semaforju pa je 37 sekund pred koncem kazal 65:64 v korist domačih. Dva izjemno pomembna prosta meta je nato 10 sekund pred koncem zadel Adrian Hirschmann, osebno napako v napadu pa je storil Miljković in srečanje je bilo odločeno. Ključno vlogo pri zmagi Parkljev je tokrat odigral izkušeni Boris Jeršin, ki je ob 23 točkah (met za tri točke 4/5) podelil še osem asistenc. Najboljši strelec gostov je bil z 16 točkami Nejc Buda, 15 pa jih je dodal Tadej Tabak.

BRINOX MEDVODE – TROTI 66:73 (20:23, 17:20, 16:18, 13:12)

Troti, ki so tudi tokrat igrali brez izkušenega dvojca Ristič-Krivec, so v Medvodah iskali še sedmo letošnjo zmago. S to željo po zmagi so tudi začeli srečanje in prvo četrtino dobili z izidom 20:23. Troti so vodili skozi celotno drugo četrtino, a se jim ni v nobenem trenutku ni uspelo popolnoma odlepiti od tekmeca. Najvišjo prednost osmih točk so si po košu Simona Gorenca priborili v zaključku druge četrtine, nato pa je za Medvode zadel Jakob Jesih in postavil končni izid prvega polčasa (37:43). Domači v uvodnih petih minutah drugega polčasa niso uspeli doseči koša in Troti so po seriji 8:0 povedli že za 14 točk (37:51). Medvode so se nato vendarle pobrale in na to odgovorile z osmimi zaporednimi doseženimi točkami, točno toliko pa je znašal tudi njihov zaostanek pred zadnjimi desetimi minutami tekme. Domači so se Trotom najbolj približali 59 sekund pred koncem, ko je po polaganju Jakoba Jesiha zaostanek znašal le še tri točke. Oba prosta meta je v naslednjem napadu zadel Gorenc, ki je nato še ukradel žogo, dokončno pa tekmo odločil z zadetim polaganjem osem sekund pred koncem. Simon Gorenc je bil tudi glavni junak zmage dolenjskega moštva, saj je ob metu iz igre 8/11 dosegel 23 točk, ob tem pa zbral še tri skoke in blokadi. Odlično se je pod košem boril tudi Rok Savič, ki je zabeležil 11 točk in kar 16 skokov. Pri domačih je novi dvojni dvojček dosegel Janez Korošec (10 točk in 11 skokov), najboljši strelec pa je bil Jure Bavdek z 18 točkami.

PVC NAGODE POSTOJNA – ILIRIJA 61:55 (22:9, 18:20, 8:14, 13:12)

Okrepljena Postojna, kateri se je med tednom pridružil še Stefan Tovilović je v uvodnih minutah srečanja kar letela po igrišču. Izredno vroč je bil Peter Košir, ki je že v osmi minuti srečanja zadel svojo četrto trojko in prednost povišal na 15 točk (19:4). Domači so razliko višjo od desetih točk držali tudi v večjem delu druge četrtine in na odmor odšli s prednostjo 11 točk (40:29). Ekipi sta bili na začetku drugega polčasa izjemno napadalno nerazpoloženi. Postojna je tako imela vmes črne štiri minute in pol, v katerih ni dosegla niti točke, tega pa niso znali izkoristiti gostujoči košarkarji, ki pa so na začetku zadnje četrtine vendarle zaostajali le še za pet točk. Gostje so izid po trojkah Jureta Daneua in Petra Vukoviča takoj izenačili (48:48) in napovedali napet boj za zmago. Sam zaključek dvoboja nato vendarle ni bil tako napet, saj je Postojna 37 sekund pred koncem po zadetem prostem metu Petra Koširja povedla za osem točk (59:51). Gostje so 12 sekund pred koncem zaostanek sicer znižali na štiri točke, a jim je za preobrat zmanjkalo časa. Prvi strelec domačih je bil s 15 točkami Peter Košir, pomemben delež k zmagi pa sta pod košem prispevala tudi Klemen Muha (5 točk in 14 skokov) ter Teo Šimović (devet točk in 10 skokov). Pri gostih, ki so tokrat zmogli le 55 točk, je bil najboljši strelec Alen Malovčič z 15 točkami.

HRASTNIK – LJUBLJANA 84:70 (20:9, 23:22, 27:14, 14:25)

Favorizirani košarkarji Hrastnika so na domačem terenu dosegli še sedmo zmago na zadnjih osmih obračunih. Proti Ljubljani, ki sta jo med tednom okrepila Žan Đogić in Gašper Širovnik, so precej boljše odprli srečanje in prvo četrtino dobili s 20:9. Domači so po zadeti trojki Gašperja Ovnika v 14. minut srečanja povedli že za 16 točk (29:13), košarkarji Ljubljane pa so nato le vzpostavili ravnovesje na terenu in razlika je tudi ob polčasu znašala 12 točk (43:31). Tudi tretja četrtina se je odvijala po načrtih domačih, ki so po trojki Klemna Požina v dobri minuti napravili delni izid 7:0 in povedli s 50:31. Razlika je do konca tretje četrtine narastla na 25 točk (70:45) in tekma je bila pred zadnjimi desetimi minutami praktično odločena. Oba stratega sta v zadnji četrtini več priložnosti za igro ponudila rezervistom, gostje pa so uspeli krepko omiliti poraz. Prvi strelec domačih je bil s 26 točkami Matic Babič, 13 točk in devet skokov pa je ob metu iz igre 6/7 zbral Nik Gregorčič. Najboljši strelec v vrstah gostov je bil Žiga Grobovšek, ki je dosegel 21 točk.