5. kolo se je nadaljevalo s tremi tekmami

Ljubljana – V 5. kolu Lige Nova KBM so bile odigrane tri tekme, na katerih so vse zmage ostale na domačih parketih. Nutrispoint Ilirija je Termalcem zadala prvi poraz v sezoni, Gorenjska gradbena družba Šenčur ni imela težav z Zlatorogom, Šentjur pa tudi po gostovanju v Polzeli ni uspel doseči svoje prve zmage v sezoni. V ponedeljek, 1. novembra, se bo, s televizijskim prenosom iz Domžal kjer bo gostovala Rogaška, 5. kolo tudi zaključilo.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
5. kolo
Sobota, 30. oktober

NUTRISPOINT ILIRIJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 96:62 (29:12, 26:16, 14:19, 27:15)

Nutrispoint Ilirija: Kruzynski, Pavliha, Cerkvenik 11 (2:2), Duščak 9 (2:4), Jurkovič 11 (4:4), Mikuš 4, Bačvič 14 (1:1), Ciani 17 (3:3), Habot 13 (7:8), Kureš 7, Vončina 10.

Terme Olimia Podčetrtek: Rozman, Strnad 6, F. Škorjanc, Boršič, Švigelj 7 (5:6), Bizjak, G. Škorjanc 5 (1:2), Benson 4 (2:4), Cerkovnik, A. Švigelj, Atanacković 34 (1:5), Vasilić 6 (2:2).

Nutrispoint Ilirija (4-1) še naprej nadaljuje z dobrimi predstavami v tej sezoni. Po četrti zmagi so začasno skočili na vrh lestvice, Podčetrtanom pa so prizadejali prvi poraz (3-1).
Že sam začetek je nakazal, v katero smer se bo odvijal današnji prvi od treh obračunov v prvenstvu. Domači so hitro povedli s 15:5, nato dovolili, da so se gosti približali na pet točk (17:12), v zadnjih štirih minutah prvega dela igre pa Podčetrtani niso več dosegli točke, kar je botrovalo prednosti domačih s +17. Tudi v drugem delu je prednost Ljubljančanov le naraščala, do konca polčasa pa je ta znašala že neulovljivih 27 točk (55:28). Varovanci Saše Dončića so v drugem polčasu nadzorovali dogajanje na tivolskem parketu, na krilih razpoloženega Sima Atanackovića pa so gosti le malce zmanjšali zaostanek. To pa je bila vseeno le manjša črna pika v sicer odlični predstavi Nutrispointa Ilirije, ki se je nadaljevala v zadnji četrtini. V prvih treh minutah so po delnem izidu 9:1 domačini povedli za 30 točk, na koncu pa je razlika znašala 34 točk. Pri gostih je v oči bodel predvsem slab met iz igre (22/79, od tega 7/41 za tri točke), medtem ko so domači zadeli 34 od 60 metov.
Pri Iliriji se je najbolj izkazal 18-letni Saša Ciani, ki je 17 točkam dodal 15 skokov. Pri Podčetrtanih je Atanacković dvoboj končal s 34 točkami in 11 skoki.
Nutrispoint Ilirija bo v petek, 5. novembra, v 6. kolu gostovala pri Krki, Podčetrtani pa bodo v torek, 2. novembra, najprej odigrali zaostalo tekmo 4. kola proti Krki, nato pa v rednem 6. kolu v soboto proti Helios Suns.

HOPSI POLZELA : ŠENTJUR 91:82 (21:17, 31:18, 17:23, 22:24)
Hopsi Polzela: Rizman 19 (4:4), Ramšak, Oberlajt, Pešak 4 (1:2), Besedić 8 (2:2), Omladič, Glavan 7, Vranjkovič 16, Bašić 6 (2:2), Vašl 19 (4:5), Goltnik 12 (1:2), Borišek.
Šentjur: Brunčević 14 (1:2), McGlynn 15 (0:2), Gunzek, Tabak, Tomažič 9 (3:5), Rikalo 6, Držić 12 (1:1), Đapa 4, Zajko, Ledl 8 (1:2), Bruce, Nemanič 14.
Košarkarji s Polzele so na peti tekmi vknjižili drugi par točk in se začasno povzpeli na šesto mesto lestvice. Šentjur pa je še na peti tekmi ostal brez zmage in zaseda dno lestvice.
Gosti so pred 150 gledalci sicer začeli dobro in imeli sredi prve četrtine pet točk naskoka (12:7). Domači so nato strnili vrste in že do konca prvega dela povedli za štiri točke, v drugi četrtini pa so napravili odločilno razliko in tako rekoč odločili vprašanje zmagovalca. Drugo četrtino so namreč dobili za 13 točk, na polčas pa odšli s +17.
V tretji četrtini so gosti neprestano grizli v prednost Hopsov in se vmes približali na devet točk, zadnjih deset minut pa so začeli z -11. Domači košarkarji so vseeno spretno držali prednost do zadnjih minut, ko so tekmecu dovolili, da se je približal na šest točk (86:80), a dvomov, da bosta točki ostali doma, takrat že ni bilo več.
Pri domačih, ki so zadeli 35 od 61 metov iz igre, sta bila z 19 točkami najboljša strelca Jan Rizman (10 skokov) in Miha Vašl. Marko Vranjkovič pa je dodal 16 točk in pobral še 12 skokov. Pri gostih so štirje člani prve peterke presegli dvomestno število točk, 15 jih je dosegel Patrick James McGlynn, po 14 sta jih prispevala Tarik Brunčević in Rok Nemanič, 12 jih je dodal še Ivan Držić.
Košarkarji s Polzele bodo v naslednjem kolu v petek, 5. novembra, gostovali pri Rogaški, Šentjur pa isti dan čaka domači obračun proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ZLATOROG LAŠKO 104:85 (31:20, 18:20, 26:23, 29:22)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ivković 3, H. Rizvić 9 (1:2), Ožegovič 13, Rojc 6 (2:2), R. Rizvić 21 (5:5), Martinčič 9, Malovčič 4 (2:2), Tesić 2, Daneu 2 (2:2), Rebec 19, Ahmedović 16.
Zlatorog Laško: Jančar Jarc 11 (1:1), Medved 8 (2:2), Kerič 15 (2:4), Filipič 7 (4:4), Pirš (0:2), Kalan 11, Copot 6, Kellner 6, Grušovnik 15 (1:1), Dragan 4, Tratar 2.
Gorenjska gradbena družba Šenčur je po četrti zmagi (4-1) v državnem prvenstvu začasno skočil s tretjega na drugo mesto, medtem ko Laščani še naprej ostajajo pri dnu lestvice z le eno zmago po petih kolih.
Gostujoči košarkarji so držali ritem z domačimi zgolj v prvi polovici prve četrtine, ko so še vodili (11:9), nato pa je Šenčur stopnjeval ritem in ob koncu četrtine prišel do +11. Prednost so nato zadržali tudi v drugi četrtini, v kateri so sicer povedli za 15 točk (42:27), na odmor pa so varovanci Miljana Pavkovića odšli s prednostjo devetih točk. Zmaga domačih kljub nekaterim serijam gostov iz Laškega ni bila ogrožena, prednost pa je ves čas nihala med sedmimi in 15 točkami tudi v tretjem delu igre. Košarkarji Šenčurja so na koncu celo dosegli stotico in zanesljivo vpisali četrti par točk v tem delu tekmovanja.
Pri domačih sta bila najbolj učinkovita Ramo Rizvić (21 točk) in Jan Rebec (19), 16 jih je dodal tudi Emir Ahmedović. Pri gostih so trije košarkarji presegli dvomestno število točk. Po 15 sta jih prispevala Elvis Kerič in Matic Grušovnik, 11 pa jih je dodal Martin Jančar Jarc.
Košarkarji iz Šenčurja bodo v petek, 5. novembra, v 6. kolu gostovali v Šentjurju, Zlatorog pa bodo dan kasneje gostoval pri ECE Triglavu.