30 točk Jusufa Nurkića ni bilo dovolj za Portlandov preobrat

‘Bosanska zver’, kot ga kličejo soigralci Portlanda, in Damian Lillard za las nista uspela zrežirati velikega povratka proti Bostonu. Kelti so v izdihljajih nedeljske tekme uspeli prevzeti vajeti in po drami dosegli zmago s 128-124 nad Trail Blazersi.

Nurkić je prispeval 30 točk v šele drugi uradni tekmi po tem, ko si je marca 2019 zlomil nogo. Enako število točk je dosegel prvi mož Portlanda Damian Lillard in dodal 16 asistenc, a na drugi strani sta za Boston blestela tudi Jayson Tatum s 34 in Jaylen Brown s 30 točkami.

Kelti so vodili tudi že za 24 točk, v zadnji četrtini pa je delni izzid 15-4 Portland za trenutek postavil celo v vodstvo (101-98). Na koncu je 7 zaporednih točk Bostona v poslednjih minutah bilo dovolj za njihovo prvo zmago v mehurčku.