2.SKL: Zadnja zmaga v letu 2019 pripadla Iliriji

ILIRIJA – LTH CASTINGS 75:71 (25:12, 17:27, 14:18, 19:14)

V zadnjem obračunu tega leta sta se v Hali Tivoli pomerila Ilirija in LTH Castings. Po uvodni trojki Matica Urbasa in vodstvu gostov s 0:3, je Ilirija zapored nanizala kar 13 točk in v 5. minuti srečanja prvič povedla z dvomestno prednostjo (13:13). Razlika je bila ob koncu prve četrtine že 13 točk (25:12), kar pa ni vzelo volje gostom, ki so do polčasa zaostanek zmanjšali le na tri točke (42:39), že v prvi minuti drugega polčasa pa po petih zaporednih točkah Luke Gruma znova povedli (42:44). Prednost so uspeli zadržati tudi do konca tretje četrtine, ko je rezultat znašal 56:57 v prid LTH Castingsa. Z odlično igro so nadaljevali tudi v zadnjem delu igre in dobrih šest minut pred koncem srečanja so vodili za devet (60:69). Sledil je popoln razpad igre Škofjeločanov, ki naslednjih pet minut niso uspeli zadeti, Ilirija pa je v tem času dosegla 14 točk in 68 sekund pred koncem ponovno povedla za pet (74:69). Gostje so v zadnji minuti še poskušali tekmo obrniti v prid, a so bili pri metih premalo natančni in zmaga je ostala doma. Najboljši strelec obračuna je bil izkušeni Mensud Julević z 14 točkami (prosti meti 12/12), dvojni dvojček pa je dosegel Rade Rodič (11 točk in 10 skokov). Pri gostih so tokrat 11 točk dosegli Matic UrbasLuka Kureš in Luka Grum.