2. SKL: Triglav z veliko zmago iz Novega mesta

TROTI – TRIGLAV 72:91 (20:20, 29:17, 12:26, 11:28)

V ŠC Livada so se na derbiju kroga tokrat pomerili domači Troti in Triglav. Začetek obračuna je pripadel gostom, ki so po trojki Gaberja Ožegoviča v peti minuti srečanja povedli za devet točk (5:14). Domači so zaostanek vztrajno nižali in izid izenačili še pred koncem prve četrtine (20:20). Tudi na začetku druge četrtine sta bili moštvi ves čas skupaj, sledila pa je 14 zaporednih točk domačih in po košu Jureta Ličena so Troti povedli s 44:30. Razlika je bila 30 sekund pred koncem polčasa že 15, v naslednjem napadu pa je s trojko Grega Sajevic postavil končni izid prvega polčasa (49:37). Troti so s prednostjo višjo od desetih točk še vedno vodili v 26. minuti (59:48), sledile pa so izjemne minute Triglava, ki je po seriji 15:2 še pred zadnjimi desetimi minutami ponovno prešel v vodstvo (61:63). Z takšno igro so nadaljevali tudi v zadnji četrtini in manj kot dve minuti pred koncem so si priborili prednost 13 točk, ki je do konca le še narastla. Gostje, pri katerih tokrat ni bilo Marka Pajića, so imeli v svojih vrstah dva zares razpoložena posameznika. 29 točk, devet skokov in štiri asistence je zabeležil Gaber Ožegovič, 26 točk, šest asistenc in tri pridobljene žoge pa je dodal Grega Sajevic. Pri Trotih se je z 21 točkami in šestimi skoki ponovno izkazal Rok Savič, 14 točk pa je dodal Jure Prus. Domači so tokrat pogrešali na začetku sezone zelo vročega Črta Rističa.