2.SKL: Medvode presenetile Celje, drama v Ljubljani pripadla Parkljem

V sredo je Celje v predhodno odigranem srečanju 11. kroga 2.SKL gostilo Medvode, Portorož pa je gostoval pri Parkljih v zaostalem obračunu 6. kroga.

CELJE – BRINOX MEDVODE 64:75 (14:18, 18:20, 8:12, 24:25)

Celjani so v želji po prekinitvi niza dveh zaporednih porazov boljše odprli srečanje in po košu Nejca Bude povedli z 8:2. Gostje so v nadaljevanju prevzeli pobudo in odgovorili z delnim izidom 16:3. Na začetku druge četrtinne so se Celjani nekajkrat povsem približali nasprotniku, zaključek pa je pripadal Medvodam, ki so si v 19. minuti že priigrali prednost 10 točk (26:36), na odmor pa odšli z vodstvom za šest (32:38). Obe ekipi sta bili na začetku drugega polčasa napadalno zelo nerazpoloženi. Po zadetem prostem metu Miloša Miljkovića v 23. minuti celo nobena izmed ekip ni dosegla točke več kot tri minute, Medvode pa so trojki Igorja Deškoviča prednost pred zadnjo četrtino znova povišale na deset točk. Razlika je tudi skozi celotno zadnjo četrtino znašala okrog 10 točk, gostje pa so zasluženo prišli do letošnje tretje zmage. Najboljši igralec srečanja je bil član Medvod Janez Korošec, ki je ob 21 točkah zbral še pet skokov, štiri asistence in tri pridobljene žoge. V veliko pomoč mu je bil tudi Žiga Žepič, ki je dosegel 12 točk in kar 17 skokov. Točkovno najuspešnejša Celjana sta bila Matic Perger z 14 točkami in Miloš Miljković, ki je ob 13 točkah zabeležil še 11 skokov.

PARKLJI – PORTOROŽ 80:78 (26:15, 21:16, 16:18, 17:29)

Parklji so na domačem parketu pričakali Portorožane, ki so po novembrski zmagi nad Ilirijo nanizali štiri poraze zapored, ob tem pa tokrat niso mogli računati še na Luko Rožanca. Parklji so srečanje začeli z veliko željo po zmagi in po košu Igorja Tratnika hitro povedli z 8:0. Portorož je v nadaljevanju na terenu vzpostavil ravnotežje, prva četrtina pa se je končala z 26:15. Domači so bili boljši nasprotnik tudi na začetku druge četrtine, ki so jo odprli s serijo 11:2 (37:17). V nadaljevanju je razlika bila že 22 točk, gostje pa so zaostanek do polčasa le uspeli znižati na 16 točk (47:31). Z odlično igro so nadaljevali tudi v drugem polčasu in po košu Adina Kavgića je zaostanek v 26. minuti srečanja znašal le še šest točk (49:43), do začetka zadnje četrtine pa se je Parkljem le uspelo ponovno nekoliko bolj odlepiti od tekmeca (63:49). Domači so po zadeteh obeh prostih metih Borisa Jeršina dobre tri minute pred koncem še vedno vodili za 11 (77:66) in zdelo se je, da je tekma že odločena. S tem se niso strinjali igralci Portoroža, ki so dosegli sedem zaporednih točk in dve minuti pred koncem je bilo še vse odprto. Po trojki Aleksa Cvetičanina 35 sekund pred koncem je bila razlika le še dve točki, v naslednjem napadu pa je Sebastjan Borse blokiral Borisa Jeršina in Portorož si je priboril napad za zmago. Pet sekund pred koncem je z metom za tri točke poskusil prav Sebastjan Borse, ki je zgrešil, a nato pobral skok v napadu. Imel je še ravno dovolj časa za še en poskus, a je bil na žalost gostov tudi takrat nenatančen. Najboljša strelca pri domačih sta bila Igor Tratnik (23 točk in pet skokov), 22 točk pa je dodal Adrian Hirschmann. Pri gostih sta pod košem odlično igrala Adin Kavgić z 18 točkami, devetimi skoki in šestimi asistencami ter Aleksa Kojadinović, ki je zbral 22 točk, 11 skokov in tri blokade.