2. SKL: Kar štirje igralci Ilirije z dvojnim dvojčkom

ILIRIJA – CELJE 89:80 (22:19, 23:24, 26:23, 18:14)

V sredo sta Ilirija in Celje vnaprej odigrala srečanje 17. kroga 2.SKL. Začetek obračuna je pripadel domačim, ki so si v četrti minuti po zadetem prostem metu Mensuda Julevića prvi priigrali nekoliko bolj otipljivo prednost (12:6). Celjani so izid s serijo 6:0 hitro izenačili, prva četrtina pa se je končala 22:19 v korist Ilirije. Zelo izenačen obračun smo lahko spremljali tudi v drugi četrtini, po delnem izidu 12:0 pa je Celje v 16. minuti srečanja povedlo za šest (33:39). Ilirija je na to odgovorila s serijo 12:2, prvi polčas pa so dobili z dvema točkama razlike (45:43). Domači so si na začetku drugega dela igre že priigrali prednost 14 točk (59:45), toda gostje se niso predali in pred zadnjimi desetimi minutami je Ilirija vodila le še za pet (71:66). Razliko so držali vse do zadnjih minut, dokončno pa so tekmo odločili 30 sekund pred koncem, ko je Julević zadel prosti met za vodstvo z devetimi točkami razlike. Pri domačih so tokrat kar štirje košarkarji zabeležili dvojnega dvojčka; prvi strelec obračuna je bil Mensud Julević z 24 točkami in 10 skoki, 23 točk in 15 skokov je zbral Alen Malovčič, 15 točk in 11 skokov Rade Rodič, Dejan Milašinović pa je dosegel 20 točk in ob tem podelil še kar 12 asistenc. Pri gostih je bil tokrat s 14 točkami najbolj razpoložen Tadej Tabak, 13 pa sta jih dodala Matic Perger in Miloš Miljković (še devet skokov).