2.SKL: Ilirija še naprej v odlični formi

ILIRIJA – BRINOX MEDVODE 95:51 (23:14, 19:15, 32:14, 21:8)

V zaostalem obračunu 9. kroga je Ilirija v torek zvečer gostila Medvode. Gostje, ki so nazadnje ugnali Celjane, so tokrat nastopili brez nosilca igre Janeza Korošca, ki bo med vikendom na Kitajskem nastopil na močnem turnirju košarke 3×3. Srečanje se je začelo po željah domačih, ki so po trojki Dejana Milašinovića v 7. minuti prvič povedli z dvomestno prednostjo (17:7), prva četrtina pa se je končala z izidom 23:14. V nadaljevanju so gostje zaigrali boljše in po trojki Jure Bavdeka je prednost znova znašala le pet točk (30:25). Ilirija je na to odgovorila z delnim izidom 8:0 in povedla z novo najvišjo prednostjo na srečanju (38:25), toliko pa je prednost znašala tudi ob polčasu (42:29). V drugem delu smo nato spremljali precej enostransko srečanje, saj je Ilirija izjemno začela tretjo četrtino in že v 26. minuti tekme povedla z 28 točkami razlike (62:34). Oba stratega sta priložnost za igro ponudila vsem igralcem, razlika pa je do konca srečanja le še naraščala in na koncu je Ilirija slavila kar za 44 točk. Domači so si tokrat precej enakomerno porazdelili točke, najboljša strelca pa sta bila Alen Malovčič z 15 točkami in sedmimi skoki ter Rade Rodič z 14 točkami in osmimi skoki. Pri gostih, ki so tokrat imeli precej slab strelski dan je edini mejo desetih točk presegel Jure Bavdek (15 točk).