2.SKL: Ilirija izjemno razigrana na petek 13.

V petek je bilo odigrano še drugo srečanje 11. kroga 2.SKL med Ilirijo in Hrastnikom.

ILIRIJA – HRASTNIK 108:88 (30:23, 21:25, 28:19, 29:21)

Ilirija je v petek zvečer v znameniti Hali Tivoli gostila vroči Hrastnik, ki je pred tem na zadnjih osmih tekmah zbral kar sedem zmag. Gostje so tudi tokrat nastopili brez prvega skakalca moštva Žige Habata. Po izenačenem začetku so si prednost petih točk priigrali gostje (13:18), Ilirija pa je na to odgovorila z delnim izidom 14:2 in prvo četrtino dobila s 30:23. Hrastnik je potreboval le slabe tri minute igre v drugi četrtini, da je izid poravnal na 33:33, izenačenje pa je bilo kratkotrajno, saj je Ilirija v manj kot dveh minutah dosegla devet točk zapored (42:33). Moštvi sta nato do polčasa prikazali precej izenačeno igro, Ilirija pa je na odmor po polaganju Alena Malovčiča odšla s prednostjo treh točk (51:48). Po njihovih željah se je odprl tudi drugi polčas, saj so si po trojki Petarja Vujačića v 24. minuti priigrali novo najvišjo prednost na srečanju (64:52), toliko pa je znašala prednost tudi pred zadnjimi desetimi minutami igre (79:67). Tudi v zadnji četrtini je bil izjemno razpoložen Vujačić, razlika pa je hitro narastla preko dvajsetih točk. V zaključku so priložnost za igro dobili nekateri mlajši igralci, Ilirija pa je tekmo mirno pripeljala do konca. Domači so zadeli kar 14 trojk, na koncu pa zbrali 108 točk, kar je rekord letošnje sezone 2.SKL. Prvi strelec srečanja je bil Petar Vujačić, ki je ob 26 točkah zbral še štiri skoke, asistence in pridobljene žoge. Nov dvojni dvojček je zabeležil Alen Malovčič, ki se je tokrat ustavil pri 16 točkah in 10 skokih. Najboljši strelec gostov je bil Klemen Požin z 22 točkami, 14 pa jih je dodal Matic Babič, ki je bil prejšnji teden izglasovan za najboljšega igralca kroga.