2. SKL: Hrastnik strl consko obrambo za novo zmago

HRASTNIK – PVC NAGODE POSTOJNA 96:85 (21:26, 26:26, 28:21, 21:12)

V Hrastniku je na predčasno odigrani tekmi 17. kroga gostovala Postojna. Gostje so bili na uvodu odlično strelsko razpoloženi in po že četrti zadeti trojki so v 5. minuti srečanja povedli za 11 (6:17). Precej boljše so v zaključku prve četrtine in na začetku druge odigrali domači košarkarji, ki so po trojki Dejan Bunčiča v 14. minuti ponovno povedli (32:30). Zaključek prvega polčasa je nato pripadel Postojni, ki je na odmor odšla s prednostjo petih točk (47:52). Gostje so v tem delu igre zadeli kar enajst trojk. Gledalci so lahko v Hrastniku spremljali izenačen začetek drugega polčasa, v zaključku tretje četrtine pa so vendarle nekoliko več prikazali domači košarkarji, ki so si pred zadnjimi desetimi minutami igre priigrali dve točki prednosti (75:73). V tem ritmu so nadaljevali tudi v zadnji četrtini in si dve minuti in pol pred koncem prvič prišli do dvomestne prednosti (93:83), ta pa je zadoščala za miren zaključek obračuna. Prvi strelec obračuna je bil domači organizator igre Klemen Požin, ki je ob 30 točkah zbral še šest skokov in štiri asistence. 21 točk je dodal Žiga Habat, 14 točk, sedem skokov in šest asistenc pa izkušeni Dejan Bunčič. Pri gostih, ki se jim je v drugem polčasu popolnoma ustavil met za tri točke, je 23 točk in sedem skokov zbral Erik Kralj, 17 točk, štiri skoke in štiri asistence pa je dosegel Peter Košir.