2.SKL: Hrastnik otežil nalogo LTH Castingsu

LTH CASTINGS – HRASTNIK 81:90 (18:17, 22:15, 18:30, 23:28)

V Športni dvorani Poden smo lahko spremljali dvoboj med domačim LTH Castingsom, ki se krčevito bori za osmo mesto, ki še vodi v končnico ter Hrastnikom, ki si je že zagotovil vsaj četrto mesto po rednem delu. Domači so silovito začeli in po dobrih štirih minutah igre so povedli z 8:0, gostje pa so jim vrnili z enako mero in izid izenačili na 8:8. V nadaljevanju prvega polčasa smo lahko spremljali zelo izenačen obračun, tik pred koncem pa so si domači po trojki Tima Sočaka ponovno priigrali osem točk prednosti (40:32). LTH Castings je na začetku drugega polčasa še držal razliko okrog osmih točk, sledile pa so izjemne napadalne minute Hrastnika, ki je napravil delni izid 15:2 in prešel v vodstvo s 51:56, pred zadnjimi desetimi minutami pa je njihova prednost znašala štiri točke (58:62). Gostje so s suvereno igro nadaljevali tudi v zadnji četrtini in prišli do nove trdo prigarane zmage. Prvo ime obračuna je bil odlični organizator igre Klemen Požin, ki je zbral 18 točk in kar 14 asistenc (največ izmed vseh košarkarjev v letošnji sezoni 2.SKL). Pri gostih so bili strelsko razpoloženi še Gašper Ovnik (14 točk), Tim Tušek (13 točk) in Dejan Godicelj (12 točk). Pri domačih je bil z 22 točkami najbolj pri metu Luka Grum, 15 pa jih je dodal Matic Vesel.