2.SKL: Derbi vrha lestvice pripadel Sežani

MESARIJA PRUNK SEŽANA – HRASTNIK 85:76 (25:23, 18:20, 20:16, 22:17)

Obračun med Sežano in Hrastnikom, ki se v letošnji sezoni borita za najvišja mesta, so nekoliko boljše začeli gostje, ki so po polaganju Roka Pajka v 7. minuti srečanja povedli s 12:17. Sežančani so izid hitro izenačili in še pred koncem prve četrtine ponovno prešli v vodstvo (25:23). Tudi v drugi četrtini smo lahko spremljali zelo enakovreden obračun, izid pa je bil ob polčasu izenačen (43:43). Največ je v prvi polovici igre vodila Sežana, ki je v 13. minuti povedla za šest. Zgodba je bila podobna tudi v tretji četrtini, saj se je razlika ves čas gibala pod mejo treh točk, šele v zadnji minuti četrtine pa je Niko Bačvič zadel za vodstvo s štirimi točkami razlike (63:59). S serijo 10:0, ki je segala še v zaključek tretje četrtine, si je Sežana v 33. minuti srečanja prvič priigrala dvomestno prednost (70:59). Domači so razliko okrog desetih točk držali vse do konca in prišli do nove zmage. Prvi strelec obračuna je bil z 18 točkami ponovno Aljaž Stopar, 16 pa jih je dodal Timothy Cole (še 13 skokov). Pri gostih sta 14 točk dosegla Gašper Ovnik in Žiga Habat.