2.SKL: Celje z lahkoto odpravilo Portorož

V sredo so zaostalo srečanje četrtega kroga odigrali košarkarji Celja ter Portoroža.

CELJE – PORTOROŽ 85:66 (27:22, 12:12, 19:12, 27:20)

V zadnjem času razpoloženi Celjani so doma gostili Portorož, pri katerem sta po poškodbah znova zaigrala pomembna člana Nejc Zupan in Aleksa Kojadinović. Tekmo so boljše odprli gostje, ki so po košu Zupana v 5. minuti srečanja povedli s 9:15. Celjanom se je v nadaljevanju četrtine odprlo v napadu in ob koncu prvega dela so vodili za pet (27:22). V drugi četrtini sta bili obe ekipi napadalno precej zadržani, razlika pa je bila ob polčasu enaka kot ob koncu prve četrtine (39:34). Drugi polčas so boljše začeli Celjani, ki so prednost hitro povišali na devet točk. Gostje so se nato hitro znova približali, a so bili v zaključku četrtine bolj zbrani domači in tik pred koncem tretjega dela igre prednost povišali na 12 točk. Portorož je dobre štiri minute pred koncem izid znižal na 72:62, domači pa so nato naredili serijo 13:4 in tekmo mirno pripeljali do konca. Prvi strelec Celjanov je bil Matic Perger, ki je dosegel 22 točk, temu pa dodal še pet asistenc. Izkazal se je tudi Miloš Miljković, ki je ob 10 točk zbral še 10 skokov in štiri asistenc. Pri gostih je ob povratku dobro predstavo znova prikazal Nejc Zupan z 18 točkami, sedmimi skoki in štirimi asistencami.