2.SKL: Celje do zmage po dramatičnem zaključku

CELJE – LTH CASTINGS 66:64 (15:16, 21:25, 15:13, 15:10)

Začetek je pripadel LTH Castingsu, ki je dosegel prvih pet točk na srečanju, domači pa so zaostanek hitro nadoknadili in moštvi sta se v prvi četrtini še nekajkrat izmenjali v vodstvu. Prvo nekoliko višjo prednost so si priigrali gostje, ki so po trojki Matica Urbasa v 13. minuti povedli za osem (19:27). Prednost so uspeli obdržati tudi do konca polčasa, ko je razlika znašala pet točk (36:41). Domači so v tretji četrtini prikazali bolj agresivno igro, toda na manj kot točko zaostanka se Škofjeločanom niso uspeli približati, saj so zgrešili kar nekaj odprtih metov. LTH Castings je pred zadnjo četrtino vodil za tri točke, v vodstvu pa so bili vse do zadnjih dveh minut igre, ko je za prvo prednost Celja po dolgem času zadel Miloš Miljković (64:63). Visokorasli košarkar je zadel tudi v naslednjem napadu (66:63) in spremljali smo izjemno napeto zadnjo minuto srečanja. 43 sekund pred koncem je na črto prostih metov stopil Matic Urbas, ki pa je bil le polovično uspešen (66:64). V naslednjem napadu je za Celje zgrešil Nejc Buda, devet sekund pred koncem pa je bil na drugi strani ob metu za izenačenje neuspešen tudi Luka Kureš. Urbas je nato dve sekundi pred koncem napravil taktično osebno napako nad Tadejem Tabakom, ki pa je bil obakrat neuspešen. Po zgrešenem prostem metu je z metom za zmago poizkusil Luka Grum, ki pa mu ni uspelo zadeti in Celjani so se veselili trdo prigarane zmage. Najboljši strelec obračuna je bil z 16 točkami Nejc Buda, 13 pa sta jih dodala Amar Ejup in Tadej Tabak, ki je ob tem zbral še sedem skokov. Pri gostih je bil pod košem razpoložen Matic Vesel z 15 točkami in sedmimi skoki, 12 točk pa je zabeležil Luka Kureš (ob tem še šest skokov in štiri asistence.