1. SKL: Zaključeno prvo kolo

Ljubljana – S štirimi tekmami se je danes zaključilo uvodno kolo Lige Nova KBM. V Ljubljani so bili uspešni igralci Šenčurja, Termalci, Domžalčani in igralci Rogaške pa so bili suvereni v svojih uvodnih dvobojih.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
1. kolo
Sobota, 2. oktober

NUTRISPOINT ILIRIJA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 74:81 (19:22, 15:22, 19:12, 21:25)
Nutrispoint Ilirija: Pavliha 6, Cerkvenik 3, Duščak 6, Pajić 6 (6:7), Jurkovič 7 (3:4), Ciani 11 (3:5), Habot 24 (6:8), Vončina 11.
Gorenjska grabena družba Šenčur: H. Rizvić 9 (1:2), Ožegovič 7, Rojc 4, R. Rizvić 19, Martinčič 8, Daneu 2, Strmčnik 3, Rebec 25 (2:2), Ahmedović 4.
Novinci v prvoligaški druščini, košarkarji Nutrispointa Ilirije, so morali v uvodnem krogu lige Nova KBM priznati premoč izkušenejšim gostom iz Šenčurja, ki so po boljšem zaključku tekme v dvorani Tivoli zmagali z 81:74. Čeprav je Gorenjska gradbena družba vodila večji del srečanja, je zmago potrdila šele v zadnji četrtini, ko je v ospredje stopil prvi strelec tekme Jan Rebec. Osemindvajsetletni branilec je v zadnjih šestih minutah tekme dosegel 13 od svojih 25 točk. Po rezultatu 64:68 je najprej v zaporedju dosegel osem točk – koš in dve trojki, do prednosti 64:79 pa je vknjižil še eno trojko (skupno za tri 7:11) ter dva prosta meta. Ob sedmih podajah in metu iz igre 8:13 je Rebec dosegel najvišji statistični indeks uvodnega kroga lige Nova KBM (32).
Za goste je 19 točk prispeval še Ramo Rizvić (met 8:10), pri domačih pa je Blaž Habot dosegel 24 točk (met 8:11, 8 skokov), po enajst pa sta jih vknjižila Saša Ciani (13 skokov) in Luka Vončina (trojke 4:6).
Nutrispoint Ilirja bo v drugem kolu, 9. oktobra, gostovala v Laškem, GGD Šenčur pa bo 8. oktobra gostil Helios Suns.

ROGAŠKA : ECE TRIGLAV 68:53 (29:10, 16:14, 10:13, 13:16)
Rogaška: Vujačić 20 (6:8), Dornik 4, Zupan 6 (2:2), Primorac 4 (2:2), Bratož 10 (1:3), Armstrong 17 (4:6), Jackson 7 (3:6).
ECE Triglav: Jugovac 2, Urbiha 8 (1:2), Praljak 3 (1:2), Maček 5, Milašinović 14 (3:4), Eržen 2, Smrekar 8 (2:4), Okorn 2, Čabrilo 3, Muratović 6 (2:3).
Dvoboj ekip, ki imata v ligi Nova KBM z različnimi ambicijami si je ogledalo 250 gledalcev. Zmaga domačih ni bila vprašljiva od prve minute dalje, vseeno pa so gostje iz Kranja po zaostanku 41:14 v 15. minuti dobili drugi polčas z 29:23.
Tekma je bila priložnost za oba stratega, da sta na začetku sezone preizkusila igralski kader. Domači trener Damjan Novaković je v igro poslal devet igralcev, med katerimi je najvišji statistični indeks dosegel Terry Lee Armstrong (17 točk, met 6:8, 6 skokov), do dvomestnih številk pa so prišli še Petar Vujačić (20 točk), Mladen Primorac (10 skokov), Domen Bratož (10 točk, 7 podaj) in Ronald Eugene Jackson (12 skokov). Pri gostih je zaigralo enajst igralcev, izstopal pa je Dejan Milašinović s 14 točkami in petimi podajami.
Rogaška bo tudi naslednjo tekmo igrala pred domačo publiko, in sicer 8. oktobra proti Termam Olimia, ECE Triglav pa bo dan kasneje gostil zasedbo Hopsov s Polzele.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ŠENTJUR 98:77 (25:10, 28:26, 26:17, 19:24)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 13 (1:1), F. Škorjanc 2, Ž. Švigelj 6 (2:3), G. Škorjanc 2, Benson 23, Čebular 20 (3:5), Cerkovnik 11 (3:3), Atanacković 11 (1:2), Vasilić 10.
Šentjur: Brunčević 15 (9:12), McGlynn 17 (2:2), Tabak 2, Tomažič 11 (2:2), Rikalo 11 (3:4), Držić 2 (2:4), Đapa 5, Ledl 9 (3:4), Nemanič 5.
Dvoboj ekip, ki sta moči usmerili v napad, se je končal s prepričljivo zmago Term Olimia. Gostitelji so zadeli štirinajst trojk (iz 24 poskusov), prepričljivo boljši so bili tudi pod obročema, hkrati pa so imeli niz razpoloženih igralcev, ki so nakazali, da bodo v novi sezoni trd oreh za večino ekip. Po uvodni četrtini in prednosti 25:10 je bil preostanek dvoboja več ali manj formalnost. Domači so najvišjo razliko dosegli pri 79:53, vseh pet igralcev iz začetne postave trenerja Davorja Brečka pa je doseglo mejo desetih točk. Casey Bryan Benson je s statističnim indeksom 32 izenačil najvišji dosežek kroga in si deli naziv MVP s članom GGD Šenčur, Janom Rebcem. Ameriški organizator igre je ob 12 podajah in metu za tri točke 7:8 (za 2 točki 1:8) dosegel 23 točk.
Dvajset točk je za Terme Olimia zbral Sandi Čebular (met 7:11), 14 skokov in 11 točk je vknjižil Simo Atanacković, pri gostih pa je Patrick James McGlynn dosegel 17 točk (trojke 3:7), Tarik Brunčević pa 15 (6 skokov).
Šentjur bo naslednjo tekmo igral že sredi tedna, in sicer v sredo doma proti Krki, Podčetrtane pa 8. oktobra čaka lokalno gostovanje v Rogaški Slatini.

HELIOS SUNS : HOPSI POLZELA 98:77 (24:24, 28:25, 26:15, 20:13)
Helios Suns: Bratec 8, Ferme 15, Pašajlić 17 (2:2), Ervin 20 (6:6), Oman 8, Mahkovic 18 (2:3), Sirc 2 (0:2), Prepelič 5 (1:2), Šantelj 5 (1:4).
Hopsi Polzela: Rizman 14, Pešak 4 (1:1), Besedić 15 (3:3), Omladič 2, Glavan 7 (4:4), Vranjkovič 9 (3:4), Bašić 2, Vašl 18 (5:7), Goltnik 6.
Uvodno tekmo sezone v Domžalah pred dobrimi 200 gledalci so pričakovano dobili košarkarji Helios Suns, ki so bili predvsem v drugem polčasu za razred boljši od tekmecev s Polzele. Drugi del se je končal z izidom 46:28.
Pri domačih je trener Dejan Jakara enakomerno razporedil minutažo med svoje varovance, najvišjo oceno pa si je prislužil novi Američan na mestu organizatorja igre Carlbe Lee Ervin, ki je v dobrih 27 minutah na parketu dosegel 20 točk ter zbral po pet podaj in prav toliko skokov (indeks 28). Tadej Ferme je vseh svojih 15 točk dosegel z meti izza polkroga (5:8), Blaž Mahkovic je bil drugi strelec moštva z 18 točkami (met 6:14, 6 skokov), 17 točk ob metu 7:10 pa je prispeval Miroslav Pašajlić.
Pri gostih, ki so izenačili le uvodno četrtino na 24:24, je Miha Vašl dosegel 18 točk (trojke 3:7), 15 pa jih je dodal Jure Besedić (7 skokov).
Helios Suns bo v 2. kolu, 8. oktobra, gostoval v Šenčurju, Hopsi pa bodo 9. oktobra gostovali v Kranju.