1. SKL za ženske: Cinkarna Celje v Ljubljani do nove zmage

Ljubljana – Košarkarice Derby Ježice so v torek gostile ekipo Cinkarne Celja. Kljub borbeni igri domačink, so se ob koncu tekme veselile Celjanke, ki so z dobro igro v napadu dvoboj ponovno zmagale z visokim rezultatom. Cinkarna Celje tako ostaja edina ekipa, ki je bila v tej sezoni poražena le enkrat.

1.SKL ZA ŽENSKE, 2. DEL TEKMOVANJA
13. kolo
Torek, 11. april

DERBY JEŽICA : CINKARNA CELJE 72:96 (14:29, 21:19, 22:24, 15:24)

Košarkarice 1. SKL so danes odigrale drugo tekmo 13. kola, drugega dela tekmovanja. V Ljubljani so se proti domači ekipi Derby Ježice pomerile Celjanke. Gostje so z dobro igro predvsem v prvi četrtini dosegle svojo 24. zmago v tej sezoni in s tem utrdile svoj položaj na lestvici.

V prvi četrtini so košarkarice gostujoče zasedbe kmalu prevzele prednost in jo obdržale skozi celotno tekmo. Ježičanke so sicer v drugi in tretji četrtini prikazale bolj odločno igro, vseeno pa to ni bilo dovolj za prevzem vodstva.

Celjanke so se bolje izkazale pri izvedbi prostih metov (67%-88%), podajah (17-27) ter izgubljanih žogah (32-21). Razlika je bila manj opazna pri skokih (34-37), v metu iz igre pa sta bili obe ekipi enako natančni (49%-49%).

Najboljši strelki tekme sta s po 15 točkami postali košarkarici Cinkarne Celja, Ana Nuša Anžič in Mojca Jelenc. Pri domačinkah se je strelsko najbolj izkazala Hana Ivanuša, ki je za Derby Ježico prispevala 13 točk.

Košarkarice Derby Ježice bodo 15. aprila gostovale v Kranju. Celjanke pa bodo na isti dan gostile ekipo Akson Ilirije.