1. SKL: Šentjur, Šenčur in Helios prvi zmagovalci novega leta

V lokalnem derbiju začelja 1. SKL je Šentjur premagal Zlatorog in mu na lestvici ušel za dve zmagi. Hkrati je zmagal z višjo razliko, kot je konec oktobra izgubil v Treh Lilijah. Košarkarji Gorenjske gradbene družbe so dosegli četrto najvišjo zmago v 1. SKL v tej sezoni. Pred domačimi gledalci so nadigrali Rogaško z 39 točkami razlike. Helios Suns pa je s sedmo zaporedno zmago dva dni pred derbijem s Koper Primorsko prevzel vodstvo na lestvici 1. SKL. V Podčetrtku je premagal zadnjeuvrščeno ekipo Terme Olimia Podčetrtek, ki tudi po enajstem nastopu ostaja brez zmage.

1. SKL
13. kolo
Sobota, 4. januar
ŠENTJUR : ZLATOROG 83.50 (22:13, 20:13, 24:11, 17:13)
Šentjur: Vlahović 2, Strmčnik 3, Špan 7, Pešić 10, Držić 8, Haynes 14, Ledl 2, Rebec 11, Čebašek 22, Ahmedović 4.
Zlatorog: Močnik 2, Kellner 2, Grdadolnik 1, Joseph 17, Bjeletić 11, Gontar 6, Šlutej 2, Grušovnik 7, Dragan 2.

Zlatorog ni bil dorasel razpoloženi domači zasedbi. Laščani niso dosegli več kot 13 točk na četrtino, v 40 minutah niso zadeli niti ene trojke (0/10), izgubili so 23 žog in imeli komaj 34-odstotni met iz igre. So pa, zanimivo, dobiil skok z 39:31. Prvi strelec Šentjurja je bil Jakob Čebašek z 22 točkami in devetimi skoki (trojke 3:5, indeks 29). Štiri trojke iz šestih poskusov je zadel Randall Haynes, največ podaj pa je imel Jure Špan (9). Na drugi strani je Kaleb Joseph zbral 17 točk.
V naslednjem kolu je Zlatorog prost, Šentjur pa bo 12. januarja gostoval v Rogaški Slatini.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ROGAŠKA 92:53 (28:21, 23:17, 19:8, 22:7)
GGD Šenčur: Ivković 2, Bubnić 11, Novak 11, Rojc 12, Murić 17, Rotar 2, Martinčič 16, Brkić 13, Pavić 2, Jurček 6.
Rogaška: Ferme 5, Fon 10, Dornik 2, Washington 10, Durnik 3, Lelić 1, Čigoja 9, Miličević 8, Vujasinović 5.

Šenčurjani so zmagali tretjič v nizu in četrtič v zadnjih petih nastopih, Rogaška pa je doživela četrti poraz v petih tekmah, drugega v nizu. GGD Šenčur se je z izkupičkom 7-5 pomaknil na tretje mesto, Slatinčani pa se bodo morali ob šestih zmagah in petih porazih še potruditi za uvrstitev med prvih pet oziroma v ligo za prvaka.
Rogaška je najhujši poraz v sezoni doživela v drugem polčasu. Po prvem je imela še dostojen zaostanek (51:38), v drugem delu pa jo je GGD Šenčur nadigral z 41:15. Rogaška je v drugih dvajsetih minutah iz igre zadela šest košev.
Dino Murić je tekmo končal s 17 točkami, 17 skoki, šestimi ukradenimi žogami in statističnim indeksom 30. Točko manj in štiri trojke je zbral Nejc Martinčič, festivalu košev in lepih potez pa so se priključili Matej Rojc (12 točk, 6 skokov, 5 podaj), Veljko Brkić (13 točk) ter Dražen Bubnić in Jan Novak, ki sta dosegla po enajst točk.
V 14. kolu bo GGD Šenčur gostoval pri zadnjeuvrščeni ekipi iz Podčetrtka (11. 1.), Rogaška pa bo gostila Šentjur (12. 1.).

TERME OLIMIA PODČETRTEK : HELIOS SUNS 78:86 (20:23, 20:28, 19:19, 19:16)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 28, Ž. Švigelj 12, Sevšek 1, Cerkovnik 2, Stergar 7, Zupan 12, Reberšak 9, Špaleta 7.
Helios Suns: Konjević 20, Radovčić 8, Hirschmann 3, Pelko 19, Oman 6, Šantelj 14, Mahkovic 14, Florveus 2.

Domžalčani, ki bodo že čez manj kot 48 ur gostovali v Kopru, so zabeležili deseto zmago, kar pomeni, da v državnem prvenstvu poraza ne poznajo že od konca oktobra. Na lestvici imajo ob tekmi več točko prednosti pred Primorsko.
Domačini so še enkrat več pokazali, da iz tekme v tekmo napredujejo in da ni več daleč dan, ko se bodo veselili prvega para točk. Gostje višje prednosti od 13 točk (38:51) niso imeli, za zmago pa so morali garati vse do konca. Pri Termah Olimia je bil namreč zelo razpoložen Nejc Strnad, ki je dosegel 28 točk in trojke metal 7:13 (8 izgubljenih žog).
Pri Helios Suns sta izstopala Davor Konjević z 20 točkami (trojke 4:8) ter Jure Pelko, ki jih je zbral 19 (7 podaj). Podčetrtani bodo 11. januarja gostili GGD Šenčur.