Od četrtka do nedelje v Šenčurju zaključek državnega prvenstva za fante do 20 let

Ljubljana – Zaključni turnir državnega prvenstva za fante do 20 let se po letu 2024 vrača v Šenčur. Štiridnevni turnir bo v organizaciji KK Gorenjska gradbena družba Šenčur gostila športna dvorana v Šenčurju. Tekme v spletnih prenosih, finale na Šport TV. Foto: KZS/m24.si

Šenčur je v aktualni tekmovalni sezoni že gostil zaključek pokalnega tekmovanja. Točno mesec dni kasneje nas v tamkajšnji športni dvorani čaka nov košarkarski praznik, štiridnevni zaključni turnir najboljših osmih fantovskih ekip do 20. leta starosti.


 MU20_UVODNI_BILTEN_IZJAVE.pdf

Za naslov prvakov se bodo potegovali Thermana Laško (13-1), Ilirija (9-5), Gorenjska gradbena družba Šenčur (9-5) in Cedevita Olimpija (7-7), ki so si nastop na finalnem turnirju osmerice neposredno priigrali z osvojitvijo prvih štirih mest po rednem delu državnega prvenstva. Skozi dodatne kvalifikacije pa so si vozovnico priigrali še petouvrščeni Slovan (6-8) in osma Rogaška (3-11) ter Gorica in Ljubljana, ki v drugem delu prvenstva nista igrali med elitno osmerico, a sta v tekmi dodatnega razigravanja presenetili Krko in Kansai Helios Domžale.

 

VSE O DRŽAVNEM PRVENSTVU FANTOV DO 20 LET

 

Naslov državnega prvaka branijo Laščani, ki so pred letom dni slavili na Polzeli. V velikem finalu so z 88:79 ugnali Hopse. Tretji je bil kranjski Triglav in četrta Ilirija.

 

Vstopnina za ogled posamezne tekme znaša 5 evrov, otroci do 14 leta imajo prost vstop. V primeru, da si tekem ne morete ogledati v živo, lahko tekme spremljate na YouTube kanalu Košarkarske zveze Slovenije. Finalna tekma bo v neposrednem prenosu na Šport TV 2.

Related posts