Polfinalna serija v 4. SKL je bila, tako kot večji del sezone, izjemno zanimiva. O potnikih v finale ter s tem hkrati tudi uvrstitvijo v 3. SKL sta namreč odločali tretji tekmi. Velikega uspeha se veselita moštvi ŽKK Maribora ter Stražišča Kranj, ki sta zadržali prednost domačega parketa.
Finalna serija se bo odigrala po pokalnem sistemu – moštvo, ki bo v seštevku dveh tekem doseglo večje število točk, bo postalo prvak 4. SKL. Ekipi se bosta predvidoma 25. aprila pomerili v Stražišču ter 5. maja v Mariboru.
Odločilna tekma med ŽKK Mariborom in Krvavec Meteorjem je bila pred polnimi tribunami mariborske II. gimnazije zelo izenačena in o zmagovalcih so odločale malenkosti. Prva četrtina je gostiteljem pripadla le s točko razlike, v drugih desetih minutah pa so Mariborčani vodstvo še malce povišali in na glavni odšli s prednostjo 44:39. Trmasti Gorenjci se niso predali in se po prihodu iz slačilnic podali v lov z zaostankom. Tako so po dobljeni tretji četrtini v zadnji zaigrali še odločneje. A Mariborčani ob pomoči glasnih navijačev niso dovolili presenečenja, dobili ta del igre ter si z zmago 88:80 v svoji krstni sezoni nastopanja v 4. SKL zagotovili napredovanje v finale in s tem igranje v 3. SKL v prihodnji sezoni. Izkušeni Jure Ritlop je za zmagovalce dosegel 22 točk, Erik Murovec jih je pri poražencih zbral 23.
Zelo glasno in na koncu prav tako veselo je bilo tudi na tribunah dvorane v Stražišču, saj se Gorenjci po nekaj sezonah znova vračajo v tretjeligaško druščino. Na odločilni tekmi polfinala je bil dvoboj proti Calcit Basketballu le enkrat izenačen (25:25), ves preostali čas pa so potek nadzirali košarkarji Stražišča in zasluženo prišli do visoke zmage 70:50. Vid Mesec je za zmago prispeval 20 točk, pri gostih jih je Andraž Komatar zbral 13.
