Trije košarkarji, na katere je lahko pozoren Dallas v prestopnem roku

Na vhodu v novo sezono so imeli mnogi upravičene mešane občutke glede moštva Dallas Mavericks na čelu z novim trenerjem Jasonom Kiddom. Trenutno so gibljejo okoli sredine Zahodne konference in imajo vse prej kot malo težav v prvi četrtini sezone.


Medsezonske pridobitve kot so Reggie Bullock, Sterling Brown in Moses Brown za enkrat dobesedno niso opazne, Kidd pa ima pravzaprav težave, da jih vključi v konsistentno rotacijo. Tim Hardaway Jr. je pred sezono podpisal 4-letno 74 milijonov dolarjev vredno podaljšanje pogodbe, a tudi on ostaja bolj ali manj povprečen strelec, čeprav naj to ne bi bil. Za Mavse se zdi, da bo februarski prvi prestopni rok še kako pomemben faktor, saj bi lahko s svežimi okrepitvami vsaj upali na določeno preobrazbo v ekipi, ki se trenutno trudi ali pa muči iz tekme v tekmo. Tu so tri imena, na katera bi teksaška franšiza morala vreči oči, gre pa seveda za košarkarje, ki trenutno v svojih moštvih ne izkoriščajo svojega potenciala. Temu primerni so tudi sledeči predlogi.

Buddy Hield

Stara praksa Dallasa, odkar je Luka vstopil v ligo je, da okoli njegovega nesebičnega stila igre postavijo zanesljive ‘šuterje’. In če to ne moreta biti Hardaway in Bullock, bi morda lahko bil Buddy Hield. Kralji iz Sacramenta imajo že tako natrpano klop z branilci, nedavna eksplozija Terenca Davisa pa je opazno zmanjšala minute Hielda, ki je bil zadnjih nekaj sezon vsaj domnevno prvo ime moštva. Še več, ekipa iz Kalifornije hrepeni po krilih in visokih košarkarjih, čigar pa ima na pretek Dallas.

V zameno za Hielda bi lahko Mavsi ponudili Maxija Kleberja, Dwighta Powella in morda en izbor na naboru. Hardaway in Hield v kotih bi razširila operativni prostor in za Luko in Kristapsa Porzingisa, saj se nasprotni branilci (vsaj v teoriji) ne bi smeli ‘odlepiti’ od Dallasovih strelcev. Vredno pa je omeniti, da bi moral Hield v novem moštvu prikazati več obrambne motivacije, ki je že od začetka kariere njegova šibka točka.

Kemba Walker

Tudi Walker je eden izmed tistih igralcev, ki trenutno v svojem moštvu ne dobivajo zaslužene minutaže. Pri Kratkohlačnikih iz New Yorka se je glavni strateg Tom Thibodeau odločil, da maksimizira višino in obrambo, s tem ko je v prvi peterki Walkerja zamenjal z dvometrašom Alecom Burksom.

Dolgoletni zvezdnik Charlotta je seveda še vedno velika ofenzivna nadloga za slehernega nasprotnika, v igro pa bi lahko vstopal kot ‘šesti igralec’ s klopi. Na ta način bi postopoma prihajal v formo in fizično pripravljenost, saj mu v zadnjih letih ni manjkalo poškodb. Poleg njegovih strelskih sposobnosti bi v drugi rotaciji Dallasa deloval kot preverjen organizator igre, navsezadnje se Mavsi nemalokrat mučijo z kreacijo napada, ko minute počitka služi Luka Dončić.

Goran Dragić

Nekdanji borec in soigralec Luke v osvojitvi evropske krone leta 2017 je pri novemu delodajalcu s Toronta praktično že odpisan in trenutno sploh ne veže vezalk. Glede na njegovo situacijo je za slovenskega veterana skoraj gotovo, da se bo v februarskem prestopnem roku od kanadske franšize poslovil in iskal klub, kjer bi kariero dokončal na parketu in ne na klopi. Govorice o njegovemu prestopu v Dallas se vlečejo praktično že od začetka sezone, a njegova odkupnina 18-milijonske pogodbe pri Torontu ni majhna. Seveda so možne tudi menjave, navsezadnje ima Dallas na voljo kar nekaj mladih košarkarjev, ki bi lahko prestopili k Raptorsem, ki so to sezono vsekakor še v gradnji oz. obnovi svoje ekipe.

Z Dragičem bi Dončić in soigralci prejeli ekskluzivnega sekundarnega organizatorja igre, ki bi prav tako vzel breme z ramen njegovega mlajšega rojaka, ki je še vedno primoran prevzeti dirigentsko palico praktično v vsakem napadu. Bivši Zmaj iz Miamija je bil pri Vročici v predlanski sezoni, sploh v končnici, ki jih je pripeljala do skorajšnje osvojitve lige, zares senzacionalen. Njegov manj ortodoksen stil organizacije igre je morda prav tisto, kar Dallas potrebuje, zdaj ko se večina igre bazira na Luki in njegovemu stilu, na kar se še prehitro navadijo ostale ekipe. Da o kemiji, ki bi prišla zraven dane slovenske naveze sploh ne izgubljamo besed.

Related posts